Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÁ DISKUSIA

  Príspevky sa necenzurujú a ani bezdôvodne nevymazávajú ak sa držia témy /administrátor/.

 

Okres Medzilaborce zaradila vláda SR k najmenej rozvinutým okresom Slovenska. Príprava okresu na zaradenie do programu podpory NRO sa začala už v júli 2017, kedy sa splnomocnenec vlády stretol so zástupcami okresu s cieľom predstaviť im program podpory, oboznámiť ich s tvorbou akčného plánu a skoordinovať aktivity jednotlivých subjektov v okrese najmä v súvislosti s definovaním priorít regiónu.  

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán v rámci operačného programu Výskum a inovácie vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, zameranú na podporu mikro-, malých a stredných podnikov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb výhradne v najmenej rozvinutých okresoch.

Výška finančných prostriedkov zo zdrojov EÚ vyčlenených na uvedenú otvorenú výzvu je 10 000 000 eur. Viac informácií o výzve: https://www.opvai.sk/sk/vyzvy/mh-sr/dopytovo-orientovane-projekty/20122017_vyzva_opvai-mhdp2017331-14/ .

Čomu by sa okres a mesto Medzilaborce mali venovať? Aké projekty by sa mali presadiť? Ako využiť peniaze z eurofondov?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pre cestovný ruch

(Kolja, 11. 7. 2018 7:55)

MEDZILABORCE. Po meste a okolitých obciach by mal jazdiť vyhliadkový vláčik.

Medzilaborská samospráva sa oň usiluje v spoločnom projekte s mestom Krosno v rámci programu cezhraničnej spolupráce.

Mestá Medzilaborce a Krosno podali spoločne koncom apríla projekt s názvom Modernizácia infraštruktúry pre multimodálnu dopravu v Krosne a Medzilaborciach.

Ide o projekt v rámci poľsko–slovenského programu cezhraničnej spolupráce.

Hlavnou aktivitou projektu za Medzilaborce je kúpa vyhliadkového vláčika.

Po meste a okolí

Lokomotíva a dva vagóny pre 40 osôb budú pristavené pri Múzeu moderného umenia Andyho Warhola.

Vláčik bude jazdiť po meste a jeho blízkom okolí. V pláne je napríklad monastier v Krásnom Brode, socha kniežaťa Laborca v Habure či prvá oslobodená obec v bývalom Československu Kalinov.

Ďalšou aktivitou je kúpa a nainštalovanie dvoch elektronických tabúľ s odchodmi vlakov a autobusov na veľkej a malej železničnej stanici.

V rámci projektu je v pláne aj vybudovanie troch nových autobusových zastávok, pri Múzeu moderného umenia, pri veľkej a malej železničnej stanici.

Celkové oprávnené výdavky rozpočtu projektu za mesto Medzilaborce sú 364 308 eur, nenávratný finančný príspevok predstavuje 95 percent z celkového rozpočtu.

Samospráva prispeje piatimi percentami, čo činí 18 215,40 eura.

Atraktívnejšie mesto

Projekty sa budú schvaľovať v novembri tohto roka, realizácia je v pláne na budúci rok.

Primátor Vladislav Višňovský (Smer-SD) pokladá schválenie projektu za takmer hotovú vec. Sľubuje si od neho zatraktívnenie mesta v letnej turistickej sezóne.

„Keďže železničné spojenie s Poľskom je v tejto časti Slovenska len tu u nás v Medzilaborciach, pravdepodobnosť, že projekt prejde, hraničí s istotou,“ povedal.

Re: Pre cestovný ruch

(Mirka, 16. 7. 2018 18:19)

Neviete prosím kedy začne premávať po meste ten vláčik?

Re: Re: Pre cestovný ruch

(Odp , 19. 7. 2018 9:09)

V novinkach bylo pokal sitko dobry dopade tak od augusta.

Re: Re: Re: Pre cestovný ruch

(citaj lipše, 19. 7. 2018 10:19)

Dňa 30. apríla 2018 mesto Medzilaborce podalo spoločne s mestom Krosno projekt s názvom „Modernizácia infraštruktúry pre multimodálnu dopravu v Krosne a Medzilaborciach. Jedná sa o projekt v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014-2020.

Hlavnou aktivitou projektu za mesto Medzilaborce je zakúpenie vyhliadkového vláčika (1 lokomotíva + 2 vagóny pre 40 osôb). Tento vláčik bude pristavený pri Múzeu moderného umenia Andyho Warhola a bude jazdiť po meste a jeho blízkom okolí, kde sa nachádzajú pamiatky rôzneho druhu (Krásny Brod – Monastier, Habura, Kalinov a pod.).

Ďalšou aktivitou je zakúpenie a nainštalovanie dvoch elektronických tabúľ s odchodmi vlakov a autobusov na veľkej a malej železničnej stanici.

Poslednou aktivitou je vybudovanie troch nových autobusových zastávok (pri Múzeu moderného umenia Andyho Warhola, pri veľkej a malej železničnej stanici).

Celkové oprávnené výdavky rozpočtu projektu za mesto Medzilaborce budú vo výške 364 308,00 €, nenávratný finančný príspevok predstavuje 95% z celkového rozpočtu, t.j. 346 092,60 € a výdavky mesta Medzilaborce činia 18 215,40 €, t.j. 5% z celkového rozpočtu. K realizacii projektu v prípade jeho schválenia dôjde od apríla 2019.

separovany odpad

(Martin Fasiang, 10. 7. 2018 11:41)

Dobry den, nie som obcanom medzilaboriec, no zaujimala by ma jedna vec ohladom separovaneho odpadu. Navstevujem velmi casto starych rodicov, a trochu ma zaraza stav akym sa separuje. Neviete mi niekto povedat, preco nie su na celej sevcenkovej ulici ziadne odpadove kose na separovany odpad? Nechcem a ani nebudem skladovat tento odpad u seba. Datum zberov mi pride uplne nelogicky. Zbierat papier a sklo raz za dva mesiace a este pocas letnych prazdnin? Pisal som mail s otazkou na mestsky urad, prvykrat mi odpovedal samotny pan primator velmi rychlo, dokonca mi to iste hned napisal este aj nejaky pan Smiga, no odpisali mi viacmenej uplne od veci. Pytal som sa na odpadove kose, dosla mi len odpoved o tom ako sa zbiera, co som vlastne vedel. Na dalsie dva emaily uz neodpovedal nikto. Preto by ma fakt zaujimalo, preco je taky problem umiestnit par odpadovych kosov na ulicu.

Re: separovany odpad

(Este vydrzme, 10. 7. 2018 15:35)

Nova primatorka to poriesi. Vydrz este 4 mesiace. Zivotne prostredie patri do gescie jej strany, preto nevidim v tom problem.
Bude to OK ;-)

Re: Re: separovany odpad

(Martin, 10. 7. 2018 18:45)

Smiem sa spytat o koho konkretne ide? Ako som spomenul, nie som odtialto, nemam zatial velmi prehlad v takychto veciach.

Re: Re: separovany odpad

(Deži, 13. 7. 2018 8:31)

Primátorka myslíš MG. Dúfam že nebude. Na jej mieste by som ani nekandidoval. Verím že sa v nej pohne svedomie a nezabudne na isté podpísané papiere ktoré niekto rád použije v ten najneočakavanejši moment.

Re: Re: Re: separovany odpad

(Ojoj, 13. 7. 2018 10:37)

Ved za 20 rokov poslancovania cosi pre mesto urobila nie? Urcite bude prezentovat svoju pracu. Ved 20 rokov ak je poslanec aktivny tak to musi byt za nim kopa projektov navrhov a lahko prezentovatelnych vysledkov. Dufam ze sa MIG 56 ukaze v plnej parade. Hor sa sem s vysledkami. Chceme porovnavat.

Re: Re: Re: Re: separovany odpad

(Pindro, 14. 7. 2018 11:27)

Treba špecifikovať, čo poslankyňa M.G za 20 rokov spravila, okrem toho, že brala poslanecky plat!

Re: Re: Re: Re: Re: separovany odpad

(Tak to vidim, 14. 7. 2018 14:20)

Aktivna praca v terene aj s ludmi na periferii zaujmu "mocnych" a poskytovanie pravnych sluzieb aj socialne slabsim.
Cez svoju Talkshow zviditelnuje ludi a zaroven ukazuje cestu aj ostatnym, ako aj z ML sa da vypracovat.
Silne rodinne citiaca. Bez kauz. Spolupracuje z vladnou stranou MOST - hid.
Ma teda kontakty aj na vyssich miestach, co mesto potrebuje, aby dotiahlo rozbehnute.
Ak terajsi primator neziska podporu svojej strany, teda vladnej a stale aktualne najsilnejsej, jeho protikandidatka to urcite vyuzije a bude zvolena.
ML totiz potrebuje oporu hore a terajsi kandidat ako nezavisli by to mal daleko tazsie, ako jeho protikandidat.
Teda dalsi dovod, preco volit zmenu.
A to nehodnotim aktivnu pracu v terene, kde terajsi p. primator vyrazne straca.
Vidim to o 4. mesiace na zmenu.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: separovany odpad

(vaska, 15. 7. 2018 9:04)

zobuď sa chlope zobuď už

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: separovany odpad

(Ivan, 15. 7. 2018 10:26)

Madare 1000 rokiv ponizuvali rusnakiv. Madar je labirci nadavka. Ta dumaj asi jak to dopade.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: separovany odpad

(Ako to vidim ja, 15. 7. 2018 12:45)

Medzilaborce stale volia zmenu. 2006 - p. Demko, 2010 - p.Solej, 2014 - p. Visnovsky.
Tiez je otazka, ak udajne nepojde kandidovat primator za najsilnejsiu stranu, dokaze este nieco ponuknut? Myslim, ze daleko lahsie sa vybavuje vonku, ak ma clovek tam oporu.
Ved takto sa vybudovali aj Stropkov, Svidnik, Spis a pod.
Potom je otazka, pokial by sa to potvrdilo a SMER by postavil vlastneho kandidata, logicky to vezme hlasy terajsiemu primatorovi. Teda ak to bude silny kandidat, moze aj zvitazit, no pokial slabsi, tak ziska naskok pre kandidatku M.G.
A tiez nezanedbatelny je fakt pohlavie. Medzilaborce este nemali zenu a tento trend je stupajuci. Zena je symbolom prorodinnej politiky, dokaze okresavat hrany a taktiez pri rokovaniach nezriedka dokaze viac presadit.
Vsetko je vsak otvorene a zalezi len na tom, ake volebne staby si postavia a aku podporu si vyrokuju.
No b tejto chvili to vidim na zmenu, aj ked treba si este pockat na potencionalneho kandidata ( vraj za KDH ) a tiez to, ci pojde sam, alebo ziska podporu opozicnych stran.
Zmena vsak nabera realne kontury.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: separovany odpad

(Pindro, 15. 7. 2018 17:20)

Aktivna praca v terene, maš na mysli pisanie žiadosti na rozvod spoluobčanom. Však dojeden róm v ML je rozvedeny, dôvod davky a pomoc terennej pracovničky, za prisľub hlasu. Haňba smich.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: separovany odpad

(VELKE DAKUJEME , 16. 7. 2018 9:48)

Aj dalsi pocin kandidatky p.Gajdosovej si zasluzi potlesk a jedno VELKE DAKUJEME.
Vdaka jej iniciativy mala moznost spoznat nasa mladez chod Europskeho parlamentu.
Vsetkym sa tam velmi pacilo a odniesli si mnozstvo peknych zazitkov.
To su tie aktivity, ktore nas posuvaju vpred a rodicia si to rozhodne pamataju.
Aj preto volim zmenu.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: separovany odpad

(Hmmm, 16. 7. 2018 16:02)

Myslis ze to bude stacit??????

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: separovany odpad

(Pindro, 16. 7. 2018 19:12)

Slabomyselnym a naivnym Rusnakym asi hej!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: separovany odpad

(vaska, 16. 7. 2018 20:32)

ta vam mastit na totu vasu holovu uz asi sak do europarlamentu moze ity chto choce......sak to ne persa skola ani ne poslidna kotra tam bla

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: separovany odpad

(firo, 17. 7. 2018 8:03)

Každoročne studenti gymnázií cestuju z okolitých miest na pozvanie europoslancov na navštevu EP v Strasburgu. Europoslanec ma nato vyhradené financie. Aj tento rok tam boli študenti gymnazia Z ML. Co este k tomu?


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

následující »