Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÁ DISKUSIA

  Príspevky sa necenzurujú a ani bezdôvodne nevymazávajú ak sa držia témy /administrátor/.

 

Okres Medzilaborce zaradila vláda SR k najmenej rozvinutým okresom Slovenska. Príprava okresu na zaradenie do programu podpory NRO sa začala už v júli 2017, kedy sa splnomocnenec vlády stretol so zástupcami okresu s cieľom predstaviť im program podpory, oboznámiť ich s tvorbou akčného plánu a skoordinovať aktivity jednotlivých subjektov v okrese najmä v súvislosti s definovaním priorít regiónu.  

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán v rámci operačného programu Výskum a inovácie vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, zameranú na podporu mikro-, malých a stredných podnikov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb výhradne v najmenej rozvinutých okresoch.

Výška finančných prostriedkov zo zdrojov EÚ vyčlenených na uvedenú otvorenú výzvu je 10 000 000 eur. Viac informácií o výzve: https://www.opvai.sk/sk/vyzvy/mh-sr/dopytovo-orientovane-projekty/20122017_vyzva_opvai-mhdp2017331-14/ .

Čomu by sa okres a mesto Medzilaborce mali venovať? Aké projekty by sa mali presadiť? Ako využiť peniaze z eurofondov?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: Re: Príležitosť

(Suhlasim, 5. 3. 2018 14:36)

Preto je potrebne vytvorit vhodnu klimu a upustit od osobnych atakov a invektiv.
Kde je dialog je siroka cesta a kde monolog, tam uzka.

Prosba

(Nelly, 27. 2. 2018 21:09)

Prosim Vas, pripravuju sa aj na mesiac marec nejake kulturne podujatia?

Dakujem

Zmena

(TOP, 25. 2. 2018 12:38)

Toľko kandidátov na primátora. Ach - jaj, to môže skončiť len zmenou. Zmena je však život a preto zostáva veriť, že padne na úžitok mestu a jeho občanom.

Porušuje sa zákon na stránke mesta Medzilaborce ?

(Niečo sa zatajuje nezverejňovaním ?, 18. 2. 2018 20:47)

Zákon hovorí:
,,Povinná osoba zverejní do 10 pracovných dní odo dňa vyhotovenia objednávky tovarov, služieb a prác požadované údaje v štrukturovanej a prehľadnej forme na webovom sídle. "
,,Povinná osoba zverejní do 30 dní odo dňa zaplatenia faktúry požadované údaje v štrukturovanej a prehľadnej forme na webovom sídle."
Objednávky sú posledné za obdobie december 2017 a faktúry november 2017 ? Nie náhodou aj na toto terajší primátor poukazov v kampani ? Nikto zo 40 zamestnancov nemá čas to zverejniť ...
Poprosím o zverejnenie, nech si občania pozrieme, ako sa hospodári s našimi peniazmi.

Zmena

(Spokojná Anka, 11. 2. 2018 12:32)

Podla toho, co rezonuje v meste, kauza obrazu vyrazne priblizila k volebnemu vitazstvu protikandidatku.
Zostava k tomu 9 mesiacov, avsak da sa ocakavat, ze protikandidatka sa uz bude viest na vitaznej vlne.
Slava vitazom, cest porazenym.

Re: Zmena

(Anka, 12. 2. 2018 14:36)

Takže pani Maja je za likvidaciu muzea? Toto jej pomôže?

Moja rodina je rodina, do tvojej mi je nič

(Aj ja žijem v tomto meste, 11. 2. 2018 18:41)

Zaujala ma kauza okolo muzea a tak som si prečítala niekoľko člankov. A mole ho . Pani riaditeľka bude zvažovať rozviazanie pracovného pomeru, pretože má rodinu. A čo pani riaditeľka pani Maďarová, pani Cilipová - nemajú rodinu_ Pani Jalčová nemala rodinu? A že sa prestal vyšetrovať podvod pri poistke na havarované auto to nebol výsmech? Tu nepomožu žiadne milodary

Re: Moja rodina je rodina, do tvojej mi je nič

(zachrana, 12. 2. 2018 8:31)

Opakuje sa scenar z roku 2009, ked riaditeľka ludka prepustila pred dochodkom 56 ročnu pani Ja...vu. Inšpekcia vyhodnotila činnosť ludky ako neschopnu riadenia a navrhla jej odvolanie. Bola odvolana a škola sa zachranila. Teraz sa likviduje muzeum, treba ju čim skor odvolat a muzeum sa zachrani.

Bycko

(Múzeum ML, 3. 2. 2018 15:21)

Riaditeľka zničí múzeum a všetci sa na to prizerajú.. Niekedy sme v Ml stavali na Andym Warholovi teraz je smutne pozerať správy ... stopnite riaditeľku lebo nebudeme tu mat už nič....

Informácia od poslanca VÚC

(Labirčan, 21. 1. 2018 12:50)

Váž. spoluobčania, uvádzam dôležitú informáciu od poslanca VÚC Ing. Adriána Kaliňaka, ktorú zaslal mnohým podnikateľom a starostom. Zároveň ďakujem p. poslancovi a želám všetkým veľa dobrých nápadov na využitie prostriedkov v prospech nášho regiónu. Myslím, že je tu priestor na návrhy aj konštruktívnu diskusiu ... .
Informácia od p. poslanca:
Dobrý deň.
Tak ako som Vás informoval na decembrovom zasadnutí valného zhromaždenia, okres Medzilaborce je od 30.9.2017 zaradený medzi najmenej rozvinuté okresy. Začiatkom roka 4.1.2018 sme mali úvodne stretnutie s predstaviteľmi Úradu vlády SR na ktorom sa okrem iného dohodol časový harmonogram prípravy tzv. Akčného plánu pre náš okres. Na základe neho bude možné v období nasledujúcich 5 rokov získať prostriedky pre konkrétnych žiadateľov s cieľom tvorby nových pracovných miest. Akčný plán má byť pripravený do konca marca, potom prejde pripomienkovým konaním a mal by byť schválený na zasadnutí vlády 26.6. 2018 v Medzilaborciach. Najbližšiu úlohu máme terminovanú do 31.1.2018 a týka sa analytickej časti dokumentu a predbežných projektových zámerov. V prílohe mailu zasielam jednoduchý formulár projektového zámeru ktorý nám poslúži ako východiskový materiál pre vytvorenie databázy záujemcov a identifikáciu reálnych potrieb.
Chcem Vás požiadať o jeho vyplnenie a spätné zaslanie na moju mailovú adresu (mas.laborec@gmail.com) do konca budúceho týždňa (t.z. 28.1.2018).
Môžete uviesť všetko čo máte v pláne a na čo vám chýbajú prostriedky (investície do budov, technológií a pod.). Podmienkou bude vytvorenie pracovných miest resp. vytvorenie podmienok pre vznik nových pracovných miest.
Starostovia pokiaľ máte na svojom území nejakých ďalších záujemcov posuňte im túto informáciu.
S pozdravom.
Ing. Adrian Kaliňak


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21