Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÁ DISKUSIA

  Príspevky sa necenzurujú a ani bezdôvodne nevymazávajú ak sa držia témy /administrátor/.

Okres Medzilaborce zaradila vláda SR k najmenej rozvinutým okresom Slovenska. Príprava okresu na zaradenie do programu podpory NRO sa začala už v júli 2017, kedy sa splnomocnenec vlády stretol so zástupcami okresu s cieľom predstaviť im program podpory, oboznámiť ich s tvorbou akčného plánu a skoordinovať aktivity jednotlivých subjektov v okrese najmä v súvislosti s definovaním priorít regiónu.  

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán v rámci operačného programu Výskum a inovácie vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, zameranú na podporu mikro-, malých a stredných podnikov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb výhradne v najmenej rozvinutých okresoch.

Výška finančných prostriedkov zo zdrojov EÚ vyčlenených na uvedenú otvorenú výzvu je 10 000 000 eur. Viac informácií o výzve: https://www.opvai.sk/sk/vyzvy/mh-sr/dopytovo-orientovane-projekty/20122017_vyzva_opvai-mhdp2017331-14/ .

Čomu by sa okres a mesto Medzilaborce mali venovať? Aké projekty by sa mali presadiť? Ako využiť peniaze z eurofondov?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nič nové

(poslanci , 13. 11. 2018 7:59)

P. Kvaska žiadna výhra, za poslušnosť dostal dobrý flek na škole, mnoho vysokoškolských a hodnotných absolventov muselo za prácou preč z mesta lebo neboli poslušní, lebo nemali tých správnych oteckov, ktorí sa priatelia s miestnou smotánkou.

Re: nič nové

(Iveta, 13. 11. 2018 8:29)

Na akej je skole a co tam robi?

dobre bude.

(Hanka , 13. 11. 2018 8:05)

P. Cepková, p. Betinec, p. Bochin , noví poslanci, sm presvedčený, že budú mať rešpekt, sú to slušní a dobrí ľudia. Dobrý je aj p. Ondrašik avšak mohol isť ako nezávislý a nie sa vcnucovať naoslednú chvíľu do podpory strany, ktorá ho ani nepozná.

Odpoved

(Asi tak, 11. 11. 2018 22:00)

Tak napisem to asi tak. Primatora beriem asi tak ze sme ho chceli vsetci, vsak vysledok hovori za vsetko. Pristavim sa k poslancom. Velmi kvitujem vyhru vo Vydrani pana Galana. Konecne niekto ukazal pani Huckovej ze je to mozne aj inak. K Borovu sa ani navyjadrujem. Tam to bol samozrejme Alexander velky. Ale podme k mestu. Tradicne Kalinak a knemu Kvaska, potom sportovec Smetana ktory pre sport neurobil vobec nic, dalej pan Bajaj ktoremu drzim palce ved je novy, pani Kolesarova uvidime, a pan Bochin ktoreho ani nekomentujem, pretoze poznam neho znalosti aspon zakladnej skoly. Podme na dalsi obvod. Pan Ondrasik ktory bol zastupca strany siet sa zrazu po styroch rokoch preorientoval na stranu Sme rodina aby ako hlavny opozicny poslanec pana Soleja ktory mimochodom taktiez kandidoval za srranu Sme Rodina ukazal svoju silu. Dalej pan Betinec ktory podla mojho nazoru bude plnit plany Alexandra Velkeho. Ak sa mylim budem rad. Pan Buchovecky je uz tusim stvrte obdobie. Spravte si nazor vsetci ako prospel nasmu mestu. Dalej presiel pan Tarca ktory je taktiez stalica nasho parlamentu. Nic proti tomuto cloveku.K pani Cepkovej sa nevyjadrujem nakolko ju absolutne nepoznam a prajem jej vela dobrych rozhodnuti. Nakoniec dal som svoj pohlad na to co sa udialo po volbach v nasom meste. Nemusite so mnou suhlasit ved je to moj subjektivny pohlad ale napriek vsetkemu drzim palce primatorovi ako aj poslancom aby sme pocas nasledujucich styroch rokoch napredovali ako mesto, nech sa dari.
Re: Odpoved

(Bohuzial, 11. 11. 2018 23:45)

Bohužiaľ pani Vlasta pretiahne polku zastupiteľstva ľutujem alebo fandím pánom poslancom .. asi všetkym a aj Bejdovi ostane konečne tiecť slina lebo 21 rokov dvíhal ruku s teraz sa mu spočítalo .... Bohužiaľ ostali v ML dvaja solventní poslanci a to Ondrasik a Kvaska, ktorí sú šikovní a terajší primátor inak je to hanba ... no čo sme si zvolíli do mame ...

Re: Re: Odpoved

(:-), 12. 11. 2018 8:12)

Solventni ci solidni?

Re: Odpoved

(ml, 12. 11. 2018 16:47)

závisť je kurva

Re: Odpoved

(Nazor, 12. 11. 2018 20:07)

Bože, ľudia, ja žasnem. Vy nikdy nebudete spokojný, typický Laborčania...mladý si už asi zvykli a starý si pohundrú ako stále a pôjdu spokojne spať zo sliepkami. Viete, že najviac ohováraju ľudia, ktorý nie su spokojný sami so sebou?! Dokážte niečo významné v svojom živote, alebo niečo čo ovplivní mesto a potom sa stavajte na zadné a hejtujte tých čo niečo roboa, alebo chcú robiť. Áno zvolili pána Bochina a pána Betinca, a čo..? Doteraz možno nič nedokázali, ale ľudia im dali podporu, lebo od nich zrejme niečo očakávajú, a teraz maju tu možnosť prejaviť sa. Ďalej kandidáti, ktorý obhajili svoju stoličku. Niečo robia dobre keď im ľudia preukázali podporu zas. Obhajiť je podľa mňa ešte ťažšie, ako začať. Hovorí to o tom, že to čo robia, robia správne.Napríklad pán Smetana, čo sa týka jeho osoby v oblasti športu v ML je jednotka, môže byť príkladom pre mladých ľudí, motiváciou..,ako reprezentuje naše mesto svojou osobou v tejto oblasti, klobuk dole pred nim. Ďalej pán Ondrašik, ľudia k nemu majú taktiež sympatie, dali mu znova svoj hlas. To iste Kvaska, Kaliňak....Nebudem tu každého menovať osobitne. Každý mal právo isť k volebnej urne a hodiť si tam svoj hlas. Asi len toľko, chvem tým všetkým povedať, že je úplne jedno, či sa poslancom stala účtovnička, mäsiar, riaditeľ gymnázia..,každému zvolenému poslancovi by malo isť predsa o dobro nás všetkých, na čele s primátorom mesta. A tak všetkým blahoželám. Veľa zdaru a elánu. PS.Ľudia v ML sa nezmenili ani nezmenia, ohovarať, ohovarať, ohovarať. Hlavne nič pozitívne! Poprípade rada: odsťahujte sa,keď Vám nič nie je dobré. DoviDopi

ČÍTAJ

(NiesomOvca, 12. 11. 2018 7:49)

Ľude, neste spokiny s ničim a nikym, pan primator super, a poslanci to isté. Tak kandidujte vy, što tu nadavate na ostatnych, iďte sisisty a skuste či by Vás lude zvolili :D Toty što si otvarate ústa a pre Laborec ste nikdaj nič neurobili, abo ho žádnym spôsobom nezvidetilnili!!!! Ste male meno v davy...Znam si predstaviti kto piše toty kidy, zakoplexovany ľude, kotry sidat doma pred PC na rici, nikda neurobili nič prospešne okrem kritizovaňa okolia... Toty što sut zvoleny, tak si ich ľude zvolili zato, bo ich chcut, keby dašto pre misto neurobili abo si od nich ľude dašto nové nesľubovali, tak sa poslancami nestanut. Ale ľude si och zvolili a pravy to chcut! Kto si misto obhajiv znamenat, že toty ľude to robjat dobry!!! Novy kandidati, trimu palci! Aj zmenu treba... Tak sa preberte už labirčane a žijte ! Nebudte 100 rokiv za opicami a vypustte podakotry zo sebe totu zlosť a nevraživoť što v soby mate. Budete mati krajšij život :-) Praju šuvnij diň. CMUK šitkym pozitívnym a spokynim ľuďom...:)

Re: ČÍTAJ

(Haha, 12. 11. 2018 18:42)

Aj tobi Marek

Jarek

(Bochin, 12. 11. 2018 10:05)

Ruce od popola a montérky zamazane od oleja ale komenik to neni pane .. kto je to ? Jarek Bochin nový poslanec

Re: Jarek

(Majko, 12. 11. 2018 13:01)

Ale ľude si ho zvolili! Aspoň sa nehrať na Pana jak Černegiv mňasaroš!

Re: Re: Jarek

(Podporovateľ Gajdošovej a Capcaru, 12. 11. 2018 13:27)

Stávte sa že rýchlo zabudne koho podporoval a bude len dvihacom rúk

PoslAnci

(Zuza, 11. 11. 2018 14:28)

Dostali sa taki ktorych ste si zvolili: Betinec, uctovnicka co strieda doma chlapov ako na beziacom pase, casnik/masiar, Buchovecky, Bochin Jaroslav tak medzilaborciam boh pomahaj..
Nikto mi nevadi tak ako uctovnicka... to je hanba a vysmech!!!!

Re: PoslAnci

(Zuze, 11. 11. 2018 15:54)

Ked je niekto slobodny nech si strieda chlapov aj kazdy den, najdi si aj ty chlapa a mozno prestanes tolko zavidiet

Re: Re: PoslAnci

(Zuza, 11. 11. 2018 16:06)

Ja som vydata stastne 5 rokov a nemyslim si ze mate moralne hodnoty ak Vam nevadi ze niekto strieda chlapov..alebo aj vy tal striedate?

Re: Re: Re: PoslAnci

(Pre Zuzu, 11. 11. 2018 16:23)

Nepoznam osobne vami spomenutu uctovnicku, a neviem, ci strieda chlapov alebo nie. Ale aj keby ich striedala, je to jej osobna vec, a vam je do toho nic. To, ze niekto strieda partnerov, neznamena, ze je zly clovek, ze ma zle nazory, a ze nevie "riadit" mesto.

Alebo len zavist, ze o vas nebol taky zaujem? :)

Re: Re: Re: Re: PoslAnci

(Zuza, 11. 11. 2018 16:59)

Ja som mala jedneho chlapa cely zivot..mam usporiadany vztah, takze ja to odcudzujem ako krestanka.. jej nazory su zastarale, nepozna platnu legislativu z inych oblasti ako je uctovnictvo. A nazory budu take ake sa jej povedia lebo vlastne neprednesie tak ako ani na minulych nemala ani jeden navrh VZN

Re: Re: Re: Re: Re: PoslAnci

(Pre zuzu, 11. 11. 2018 18:33)

Tak to vam gratulujem, ze ste mali, teda mate len jedneho chlapa...Chcel som tym len povedat, ze netreba pozerat len na to, kolko clovek vystrieda partnerov. To ako pracuje v zastupitelstve, k tomu sa vyjadrovat nebudem, lebo sam o tom neviem.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: PoslAnci

(Zuza, 11. 11. 2018 18:37)

Viem ze hlasovala na uzneseniach ako jek povedali, nemala jedinu pripomienku k VZN-kam, neprisla s faktickymi plznamkami, upravujucimi navrhmi, neprisla s konstruktivnymi rieseniami ani s rieseniami podnetov obcanov...LEN SUHLASILA AVSAK NIC NEPREDNIESLA AKO VLASTNY NAZOR RESP. NAVRH..dokomca ani pozmenujuci.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35

následující »