Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÁ DISKUSIA

  Príspevky sa necenzurujú a ani bezdôvodne nevymazávajú ak sa držia témy /administrátor/.

 

Okres Medzilaborce zaradila vláda SR k najmenej rozvinutým okresom Slovenska. Príprava okresu na zaradenie do programu podpory NRO sa začala už v júli 2017, kedy sa splnomocnenec vlády stretol so zástupcami okresu s cieľom predstaviť im program podpory, oboznámiť ich s tvorbou akčného plánu a skoordinovať aktivity jednotlivých subjektov v okrese najmä v súvislosti s definovaním priorít regiónu.  

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán v rámci operačného programu Výskum a inovácie vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, zameranú na podporu mikro-, malých a stredných podnikov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb výhradne v najmenej rozvinutých okresoch.

Výška finančných prostriedkov zo zdrojov EÚ vyčlenených na uvedenú otvorenú výzvu je 10 000 000 eur. Viac informácií o výzve: https://www.opvai.sk/sk/vyzvy/mh-sr/dopytovo-orientovane-projekty/20122017_vyzva_opvai-mhdp2017331-14/ .

Čomu by sa okres a mesto Medzilaborce mali venovať? Aké projekty by sa mali presadiť? Ako využiť peniaze z eurofondov?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Primator

(Volic, 8. 6. 2018 14:00)

Ja si myslim ze kandidovat by mal Saso Cernega. Je to skuseny podnikatel a bolo by to pre neho vyvrcholenie kariery. Vela pre mesto urobil...

Re: Primator

(Alexander, 9. 6. 2018 20:14)

Urcite sa hodi len ON.Ved to je vzdelany clovek ,mudry a najschopnejsi..Pre pana Boha ked ho nezvolirte oberete sa o schopnosti nadcloveka.,ktoery by vam zarucil blahobyt.A jeho zastupcom by mal byt Papijak a Paulus. Ved uz mate prednostu Bajaja,alkoholika a vychovavatela Najschopnejsi prednosta v unii.Vy v tim Labirci ste uplne zhlupli a zdebilneli.Vasmu mestu a okresu s 11 valalmi sa radsej vyhnut.

Re: Re: Primator

(No pockame, 10. 6. 2018 8:56)

Ústava Slovenskej republiky vo svojom článku 19 ods. 1 zaručuje každému právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena.

Obdobne Občiansky zákonník v § 11 priznáva fyzickým osobám právo na ochranu osobnosti a podľa § 19b ods. 2 a 3 chráni názov a dobrú povesť právnickej osoby. V spoločenských vzťahoch dochádza k mnohým zásahom do týchto práv a je preto v záujme každého vedieť, akými právnymi prostriedkami sa môže domáhať zodpovedajúcej ochrany.

Ohováranie 

Mali by ste vedieť, že ohováranie nepredstavuje len nepríjemný spoločenský jav, ale môže závažným spôsobom zasiahnuť do Vašich práv. Pre výber vhodných prostriedkov ochrany je potrebné vedieť, že ohováranie môže byť posúdené ako priestupok, zásah do práva na ochranu osobnosti podľa § 11 Občianskeho zákonníka a v najzávažnejších prípadoch aj ako trestný čin.

V trestnoprávnej rovine treba spomenúť § 373 Trestného zákona. Podľa § 373 ods. 1 TZ  kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. V zmysle § 373 ods. 2 odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním značnú škodu,
b) z osobitného motívu,
c) verejne, alebo
d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.

Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva.

Re: Primator

(Saskov fanusik, 15. 6. 2018 0:54)

Je to depehackar a dlhuje statu tolko penazi, ze by sa vsetci v meste aspon raz najedli!

Primator

(Peter, 14. 6. 2018 10:33)

Je radost pozerat na dianie v meste v suvistlosti s romskymi spoluobcanmi. Za ziadneho primatora, co si ja pamätam nebolo do mestkych prac zapojenych tolko romskych spoluobcanov. Prispieva to aj k stabilizacii spolunazivania nas vsetkych. Pán primator Visnovsky spravil kus dobrej prace a len chamtivy clovek moze povedat na jeho adresu zle slova. Uvedomme si v akom stave je nase mesto momentalne ( chodniky, parkoviska, zamestnanost romskych spoluobcanov ) a v akom stave bolo pred jeho volebnym mandatom. P. Visnovsky, len tak dalej.

Re: Primator

(magor, 14. 6. 2018 13:58)

To zase ty magor pišeš s zvojou chorou predstavou že zmanipuluješ všetko svojimi taraninami. Raz sa prihlasiš ako Peter o10.33, potom je z teba Nikola a sam si aj odpovieš. Rano si Volič a poobede sam sebe odpovieš ako Alexander. Si chory človek , pišeš tu 10rokov a diagnoza je jasna. Nevieš sa vysporiadať s prehrou. Bohužiaľ pre teba.

Blahozelam chalani

(Dobre spravy, 27. 2. 2018 20:46)

Biela stopa (predtým Biela stopa SNP) je najstarším lyžiarskym behom na Slovensku, ktorej zakladateľom je Ľudovít Fusko z Kremnice.

Na štart prvého ročníka v roku 1974 sa postavilo 473 pretekárov, jeho víťazom sa stal Ján Michalko z klubu Vysoké Tatry.

Organizátorom jubilejného medzinárodného 45. ročníka Bielej stopy boli OZ TJ Biela stopa Kremnica a OZ Euroloppet Slovakia Kremnica.

Preteky boli organizované podľa platných pravidiel FIS pre masové preteky v behu na lyžiach. Tohtoročnej Bielej stopy sa zúčastnili aj bežkári z Medzilaboriec, ale aj ďalší z Horného Zemplína.

Na trati dlhej 25 km s hromadným štartom a cieľom na Skalke štartovalo 360 pretekárov a do cieľa dobehlo 349 bežcov.

Umiestnenie medzilaboreckých bežcov: Ján Murdzik celkovo skončil na 32. mieste a vo svojej kategórii na 7. mieste, Vladimír Mihalič celkovo skončil na 97. mieste a vo svojej kategórii obsadil 22. miesto, Štefan Macho celkovo skončil na 135. mieste a vo svojej kategórii obsadil 49. miesto, Maroš Tyrpák celkovo skončil na peknom 157. mieste a vo svojej kategórii obsadil 15. miesto.

Aj v behu na 30 km (štartovalo 360 bežcov) mali Medzilaborčania zastúpenie, a to v známom bežcovi Miroslavovi Smetanovi, ktorý celkovo skončil na 64. mieste a vo svojej kategórii obsadil 7. miesto.

Umiestnenie ďalších pretekárov z nášho regiónu: Michal Hrabovský z Koškoviec celkovo skončil na 179. mieste a vo svojej kategórii obsadil 35. miesto, Juraj Motyčka zo Sniny celkovo obsadil 212. miesto a vo svojej kategórii obsadil 40. miesto, Peter Motyčka zo Sniny celkovo obsadil 213. miesto a vo svojej kategórii obsadil 32. miesto.

Na štart 50 km sa postavilo 164 pretekárov a pretek dokončilo 148 bežcov. V tejto kategórii z nášho regiónu štartovali traja pretekári.

Michal Hrabovský z Koškoviec celkovo obsadil 147. miesto a vo svojej kategórii obsadil 35. miesto, Juraj Vavrinčík z Humenného bol 103. a vo svojej kategórii obsadil 33. miesto, Miroslav Koťo z Humenného celkovo obsadil 109. miesto a vo svojej kategórii bol 35.

„Tohto roku bol to môj prvý pretek. Vyštartovali sme v piatok ráno a už poobede sme trénovali. Trať bola výborná, organizácia tiež dobrá, ale zlé počasie, samá hmla a menšia divácka kulisa. Chýbal nám náš kamarát Michal Buchovecký, ktorý pre virózu necestoval. Teraz rýchlo potrebujem zregenerovať telo a pripraviť sa po fyzickej, ale aj psychickej stránke na 51. ročník Jizerskej päťdesiatky v Česku,“ konštatoval amatérsky bežec Miroslav Smetana z Medzilaboriec.

Re: Blahozelam chalani

(krasni, 14. 6. 2018 13:38)

blahoželam

primator

(vasil, 12. 6. 2018 8:50)

Plne suhlasim s tym ,že Černega sa hodi najviac

Teror

(Alfréd, 29. 4. 2018 17:13)

Naši spoluobčania z Dukelských už opäť terorizujú polovicu obyvateľov mestá
hlasnou hudbou. Mestská polícia ani občianske hliadky ešte nestačia? Dokedy?

Re: Teror

(Jedine riesenie, 29. 4. 2018 20:17)

Preto potrebujeme pravnika za primatora. Vedel by sa orientovat v zakonoch a spravil by poriadok.

Re: Re: Teror

(90210, 29. 4. 2018 20:26)

Ten tvoj pravnik je kazdy den na dukelskych a zamocnickej a spolu s krasnobrodskym podnikatelom kupuje hlasy. Zmluvy im robi zadarmo, drevo zadarmo a hudba? Ta jej nevadi ved pravo je nato aj tak kratke a pri jej schopnostiach sa tomu ani necudujem.

Re: Re: Re: Teror

(Križiak, 1. 5. 2018 13:02)

Keď proti tomu nebojuje terajší primátor, potom si koleduje sám o zmenu a ľudia budú mať ďalšie 4. roky len to, čo si zaslúžia. Teda všetko je tak, ako má byť.
"Každý národ bude mať takú vládu, akú si zaslúži".

Re: Re: Teror

(Julko, 5. 5. 2018 15:00)

Keď tuto pravničku potrebuješ za primatorku, ta potom spanom Bohom, však ona je ich VAJDA!!!! Otvor oči!

Re: Re: Re: Teror

(Asi tak, 8. 5. 2018 10:29)

No a co. Ak jej doveruju, potom znamena, ze ju budu aj respektovat. A predsa to chceme.
Napokon zastupuje mensinovu stranu a to potrebujeme predsa. Moznosti pracovat s nimi.
Strana je vladna a to je dalsie plus pre kandidatku. Dokaze vybavovat v Bratislave. A tiez jej osobnostny profil je bonusom.
20 rocna prax poslankyne znamena absolutnu znalost problemov a moznosti ich riesenia. Vytrvala praca v terene znamena dokonalu analyzu komplexnych problemov v jednotlivych obvodoch mesta. Tym, ze to zmapovala moze aj efektivne riesit.
Ludsky rozmer je obrovske plus. Usporiadany rodinny zivot, nezatazena kauzami, ochotna vzdy pomoct.
Preco by teda nemohla stat na cele mesta slusna, inteligentna a minulostou nezatazena zena?
Ved to chce slovensko, slusnost. Preto sa nebranme zmene. Inac nebudeme sa mat nikdy dobre.
A napokon, v moznom tandene s p. Ivanom to moze byt extremne silna dvojka schopna viest mesto k prosperite.

Re: Re: Re: Re: Teror

(Kus, 8. 5. 2018 13:19)

Radsej nefetuj bo s tym ujkom ivanom za 20 rokiv lem krali. De mame 184 ha lisa a zemli? No dali ich urbariatu. A kto je vlastnik urbariatu? No Majka s ivanom. Z mestskoho do vlastnych ruk. Sme zvedavy jak to vysvitlite hvizdy.

TEROR

(Pindro, 8. 5. 2018 19:50)

Kus ma pravdu, ta sväta dvojka sa už nakradla dosť. A pani vo svojej terenej praci nech im vysvetli že kontajner nieje Tesco!!!

Re: Re: Re: Re: Teror

(Ja, 9. 6. 2018 21:43)

Videla si aby naši spoluobčania už niekoho rešpektovali a poslúchali. Ja nie. A alternatíva skúsenej právničky je zlá voľba. Žena o ktorej výrazne nieje počuť už 20 rokov v komunálnej politike je najlepším kandidátom tých ktorý tu boli a sú a celkom by prijali jej víťazstvo vo voľbách lebo znova budú riadiť mesto podľa svojich plánov. Neviem pochopiť prečo sa pán podnikateľ z Kr. B. tak vehementne snaží a podporuje pani G za primátorku keď sám z mestom nemá nič. Pochopil som to vo voľbách do VUC. Ale teraz? Je za tým niečo viac? Premýšľajte?

Re: Re: Re: Re: Re: Teror

(Derevo, 9. 6. 2018 22:00)

Drevo v kamjanej. Co ine.

Re: Re: Teror

(Julko, 5. 5. 2018 22:06)

Ten pravnik, je ako ja geoded! To že jej auto, každy deň stoji pod Dukelskymi, nieje nahoda, už aj kričia, že im Maja spravi bytovku z byvalej administratitvnej budovy Labstroja, piše im žiadosti na rozvody, na opatrovateľske na deti a na všetko čo môžu vyużiť! MOst- hid banda, fuj!!!¡


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »