Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÁ DISKUSIA

  Príspevky sa necenzurujú a ani bezdôvodne nevymazávajú ak sa držia témy /administrátor/.

 

Okres Medzilaborce zaradila vláda SR k najmenej rozvinutým okresom Slovenska. Príprava okresu na zaradenie do programu podpory NRO sa začala už v júli 2017, kedy sa splnomocnenec vlády stretol so zástupcami okresu s cieľom predstaviť im program podpory, oboznámiť ich s tvorbou akčného plánu a skoordinovať aktivity jednotlivých subjektov v okrese najmä v súvislosti s definovaním priorít regiónu.  

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán v rámci operačného programu Výskum a inovácie vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, zameranú na podporu mikro-, malých a stredných podnikov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb výhradne v najmenej rozvinutých okresoch.

Výška finančných prostriedkov zo zdrojov EÚ vyčlenených na uvedenú otvorenú výzvu je 10 000 000 eur. Viac informácií o výzve: https://www.opvai.sk/sk/vyzvy/mh-sr/dopytovo-orientovane-projekty/20122017_vyzva_opvai-mhdp2017331-14/ .

Čomu by sa okres a mesto Medzilaborce mali venovať? Aké projekty by sa mali presadiť? Ako využiť peniaze z eurofondov?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: Futbal

(Gol, 3. 5. 2018 9:43)

Nejako mi chybaju slova chvali na futbal. Chlapci otocili kartu, zacali naplno bodovat aaaa ... Nedockali sa ani pochvali od pseudofanusikov :-(

Re: Re: Re: Futbal

(Ak sa nepaci, iny sport. Kazdy si najde svoje., 8. 5. 2018 17:00)

Desiatky turistov vyrazili z Kalinova a Čertižného na Duklu

Obe trasy vedú štátnou hranicou.

KALINOV, ČERTIŽNÉ. Peší prechod Nízkych Beskýd z Kalinova a Čertižného na Duklu absolvuje v utorok spolu 48 turistov.

Ide už o 38. ročník akcie, ktorá sa na severovýchode Slovenska realizuje v súvislosti s ukončením druhej svetovej vojny, informoval predseda Klubu slovenských turistov Beskyd Svidník Michal Hajduk.

Vyrážalo sa z dvoch miest.

Prvá trasa vedie z Kalinova cez Haburské rašelinisko, Kameň, Čertižské sedlo, Kút až na Duklu. Je dlhá 35 kilometrov, prevýšenie predstavuje 850 metrov.

Druhá sa začína v Čertižnom a na tú prvú sa napája v štvrtom orientačnom bode. Jej dĺžka je 16 kilometrov, prevýšenie 300 metrov.

Obe vedú štátnou hranicou.

"Dve trasy sme vymysleli preto, lebo na pochode sa zúčastňuje aj turistický oddiel mládeže," vysvetlil Hajduk s tým, že tak chceli vyjsť v ústrety všetkým účastníkom.

Prvá oslobodená obec

Ako ďalej uviedol, prechod realizujú na počesť prvej oslobodenej obce v bývalom Československu, ktorou je práve Kalinov.

Počet turistov sa podľa jeho ďalších slov každým rokom zvyšuje.

"Dnes máme dokonca aj zahraničných účastníkov z Českej republiky. Prišli na návštevu a prihlásili sa aj na pochod," spomenul s tým, že ostatní pochádzajú zo Stropkova, Medzilaboriec a okolia.

Ukončenie celej akcie je naplánované v popoludňajších hodinách vo Vyšnom Komárniku, kde na turistov čaká občerstvenie v podobe guláša.

Akciu spomínaný klub organizuje v spolupráci s mestom Svidník.

Re: Re: Re: Re: Futbal

(???, 8. 5. 2018 21:00)

Jak hrali v nedilu nasi hvizdy?

1.máj

(Anka, 2. 5. 2018 22:12)

Zdravím, chcela by som sa opytať, ako prebiehali oslavy 1.mája v Medzilaborciach. Som na dlhodobej služobnej ceste v Budapešti a tu oslavy boli nádherné, plné spevu, tanca, hudby a bohatého občerstvenia

MŠK SPARTAK

(Futbal, 27. 4. 2018 19:00)

Chcel by som sa vyjadriť ku kritike ktora pada na futbal v Medzilaborciach. Chcem len napísať jednu dôležitú vec! Skúste mili fanušikovia trocha podporit a povzbudit hracov a trenera. Nie len kritizovat. Ak vas futbal nezaujima nechodte tam! Hraci sa snazia a robia co je v ich silach, je to amatersky sport a popri pracach a rodinach sa sklaniam pred hracmi a p.trenerom klobuk dole. Mozno by bolo na mieste vrazit do futbalu a do jeho celkoveho rozvoja. Ak vie mesto vrazat peniaze do ciest a rekonstrukcii urcite ma financie aj na futbal, ktory ludia miluju a hlavne nase male deti. Pre nich je pan Lukacik velkym vzorom ktory je srdcom na spravnom mieste.

Re: MŠK SPARTAK

(Tri body, 29. 4. 2018 9:23)

Blahozelam k vitazstvu

Kamerovy system

(Jaja, 28. 4. 2018 20:46)

Poprosim, je mozne napisat, ktore ulice, miesta su v meste Medzilaborce monitorovane kamerovym systemom?

Futbal

(Maťo, 17. 4. 2018 9:32)

Ano, vy co sa ozyvate len ked nieco nevyjde na zapas nechodte..taki fanusikovia stoja za ....!!! Ked hraju dobre tak ich nepochvalite ale ked zapas nevyjde tak si otvarate usta na internete. Ani ja nie som futbalista ale mam este stipku rozumu a nedovolil by som si utocit na chlapcov a zhadzovat ich preto, ze remizovali s dedinou, lebo som amater..a ked sa tomu nerozumiem tak nekritizujem ..ale vy by ste chceli neviem co..a sami ste kopali do lopty jedine tak v čabinach na ihrisku..Mali by ste poziadat o dresy a predviest sa pred celym mestom, ked sa vam nepaci ako hraju oni...... Ti ktori sme futbalovi amateri tak budme radsej ticho,ano? Nasim chlapcom drzme palce a z tribuny povzbudzujme a nekricme len vtedy ked dostaneme gol...

novy asfalt

(labircan, 4. 4. 2018 18:09)

Ul.duchnovicova má nový asfalt ani nie pol roka,ale vyzerá ako niekoľkoročný!Škoda veľa reči,čo myslíte kto je za to zodpovedný?!

Re: novy asfalt

(Pokoj, 5. 4. 2018 19:15)

Zeby ty?

Re: novy asfalt

(Baltazar, 5. 4. 2018 19:40)

A 3- ročné hrboľaté chodníky v meste, nehovoriac o zničených obrubníkoch od ťažkých mechanizmov, ktorými mesto ich až aj zametá?

Re: Re: novy asfalt

(Zemianska cest, 5. 4. 2018 21:36)

A predvolebna kampan zacina :-)
Sedem mesiacov pred volbami si niekto spomenul na udajny problem.
Nie, to musi byt nahoda. Urcite to nema nic s volbami. Je to uvedomela obcianka, ktora ide riesit infrastrukturu.
Ale preco az teraz, zeby z toho citila profit??? :-)

Re: Re: Re: novy asfalt

(A pracuje sa systematicky, 5. 4. 2018 21:44)

MEDZILABORCE. Jednou z investičných akcií, ktoré v Medzilaborciach dokončili v októbri, je rekonštrukcia chodníka na Dobrianskeho ulici.

„Mesto svojpomocne osadilo nové cestné obrubníky v úseku od železničnej stanice po križovatku ulíc Dobrianskeho a Zámočnícka v dĺžke 711 metrov,“ informoval Anton Sabo z odboru ekonomického a správy majetku na mestskom úrade.

Živičnú úpravu chodníka asfaltobetónom na ploche 1750 štvorcových metrov urobili Inžinierske stavby Košice, ktoré vyhrali výberové konanie.

 Investičné akcie v Medzilaborciach (3 fotografie)

Pri poliklinike a pri cintoríne

Pracovníci referátu komunálnych služieb mestského úradu ukončili práce na novom parkovisku pri poliklinike na Komenského ulici. Spevnená plocha je určená pre 40 osobných áut.

„Mesto zároveň využilo frézovaný materiál z Duchnovičovej na úpravu pozemku pri dome smútku a cintoríne na Cintorínskej ulici. Tu vzniklo 20 nových parkovacích miest,“ povedal Sabo.

Aj v budúcom roku

Mesto bude vo výstavbe parkovísk pokračovať aj v nasledujúcom roku.

Podľa Antona Saba pôjde o ďalších približne 50 parkovacích miest v rôznych častiach mesta.

Už dnes je pri bytovkách C2 a C3 na Májovej ulici na Sídlisku Vrch vybudovaná podkladná vrstva pre ďalšiu spevnenú plochu určenú na parkovanie automobilov.

Re: Re: Re: novy asfalt

(xxl, 6. 4. 2018 20:09)

Jaka predvolebná kampaň!Veď sa zobuďte konecne!Poukazanie na nekvalitu,lajdackost ,ľahostajnosť a hlavné si myslím na korupciu pri takz.vyberovom konaní tu je pes zakopaný!

Re: Re: Re: Re: novy asfalt

(Zaspivam ti radsej , 7. 4. 2018 20:23)

Šalena ja bula, že ja ce ľubela,
šej, haj, co še mi tvoja mac čuda narobela.

2. Čuda narobela, i naohvariala,
šej, haj, a sama čudáka syna vychovala.

3. Bočkac ši še neznal , ja ce naučila,
šej, haj, a teraz ce guta ku druhej rucila.

4. Šej, haj, nedobre to v nizkej chyži bývac,
Šej, haj, ani to nedobre troch frajeroch trimac.

5. S jedným še pohnevam, s druhým še povadzim
Šej, haj, a teho treceho šumne vyprovadzim.

6. Mala ja frajera v trecej chyži od nás,
Šej, haj, moja mac dumala, že to svatý obraz.

7. Neobraz to svatý, bo to chlapec zlatý,
Šej, haj, kedz me raz pobočká, nedám za sto zlatých.

Je november mesiac zmien?

(Dilema, 18. 3. 2018 12:25)

1, lôžkové oddelenie stále nemáme

2, oftalmologická ambulancia opakovane prezentovaná od októbra aj v médiách stále nieje v prevádzke. - pripomína mi to ohlasovaných investorov exprimátora. Každý počul a čítal, len na nich nenarazil.

3, rómska otázka. Koľko stojí nových bytových jednotiek na ul. Zámočníckej? Bola som sa prejsť a počet je 0.

4, príchod investorov. Veľká vďaka firme PANEP za vytvorenie pracovných miest, n čo zo strany mesta?

5, zvýšenie bezpečnosti v meste. Áno, pribudla nám MsP. Otázka však znie, je to postačujúce v počte traja na mesto? myslím si, že nie.

Aby som však nebol " tvrdý ", musím pochváliť za Rómsku občiansku hliadku. Je to pozitívum.

No nieje toho málo za takmer 4 roky?

Re: Je november mesiac zmien?

(Pindro, 19. 3. 2018 14:33)

Maja kľud.

Príležitosť

(Labirčan, 15. 1. 2018 22:53)

Áno toto je príležitosť pre naše mestečko na pozviechanie sa. Mňa by zaujímalo ako vedenie nášho okresu i mesta plánuje využiť túto príležitosť.
Máme niečo pripravené? Myslím nejaké projekty na zvýšenie zamestnanosti. Robia sa prieskumy? Pripravujú sa dajaké stretnutia na zistenie možnosti čerpania nenávratných finančných prostriedkov? .... Ďakujem za informácie ...
Ešte na záver poprosím diskutujúcich - venujme sa naozajstným problémom nášho mesta i okresu a nie tzv. taľafatkám a po našom aj pľotkam atď.

Re: Príležitosť

(priležitosť, 19. 2. 2018 7:37)

Je naozaj velmi doležite, aby zapracoval každý kto chce aby sa situácia zlepšila a dali sa návrhy na riešenie.Dufam že to okresu pomože.

Re: Re: Príležitosť

(Verim, 27. 2. 2018 22:04)

Bolo by to super. Mesto a samotny okres si to zasluzia. Na dobru pracu je vsak potrebne vytvorit aj vhodnu klimu, preto by sa tomu mali prisposobit aj prispievatelia. Drzat sa etickeho kodexu, moralnych hodnot a skusit prednasat svoje postrehy a navrhy.
Ak budu aj vecne na urovni a argumentacne obhajitelne, bude to len dalsi krok k lepsiemu zivotu v meste a okrese.
Zabomysie vojny nikdy nepriniesli nic dobre a je predsa zaujmom kazdeho z nas, aby sme mesto a okres prosperovali.
V hre nieje totiz len nasa buducnost, ale aj nasich potomkov.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »