Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÁ DISKUSIA

  Príspevky sa necenzurujú a ani bezdôvodne nevymazávajú ak sa držia témy /administrátor/.

Okres Medzilaborce zaradila vláda SR k najmenej rozvinutým okresom Slovenska. Príprava okresu na zaradenie do programu podpory NRO sa začala už v júli 2017, kedy sa splnomocnenec vlády stretol so zástupcami okresu s cieľom predstaviť im program podpory, oboznámiť ich s tvorbou akčného plánu a skoordinovať aktivity jednotlivých subjektov v okrese najmä v súvislosti s definovaním priorít regiónu.  

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán v rámci operačného programu Výskum a inovácie vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, zameranú na podporu mikro-, malých a stredných podnikov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb výhradne v najmenej rozvinutých okresoch.

Výška finančných prostriedkov zo zdrojov EÚ vyčlenených na uvedenú otvorenú výzvu je 10 000 000 eur. Viac informácií o výzve: https://www.opvai.sk/sk/vyzvy/mh-sr/dopytovo-orientovane-projekty/20122017_vyzva_opvai-mhdp2017331-14/ .

Čomu by sa okres a mesto Medzilaborce mali venovať? Aké projekty by sa mali presadiť? Ako využiť peniaze z eurofondov?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Drzte prsty

(Fanusik, 27. 2. 2018 20:30)

MEDZILABORCE. Dlhoročný účastník IV. futbalovej ligy skupiny Sever MŠK Spartak Medzilaborce nebude spomínať na uplynulú jeseň v najlepšom.

Mužstvo sa motalo len na spodných priečkach tabuľky, na čo v meste pod Kamjanou nie sú zvyknutí.

Počas zimnej prestávky sa preto Medzilaborčania snažia pripraviť čo najlepšie, aby v jarnej časti zvládli záchranárske práce.

Zatiaľ je spokojný

Kolektív z horného Zemplína zarezáva od 23. januára, príprava prebieha len v domácich podmienkach.

„Aj keď tréningová dochádzka kvôli pracovným povinnostiam viacerých hráčov nie je ideálna, môžem s doterajším priebehom prípravy vyjadriť spokojnosť. Tí chlapci, ktorí sa tréningov zúčastňujú, si svoje povinnosti plnia poctivo a majú dobrý prístup,“ rozhovoril sa kormidelník MŠK Spartak Víťazoslav Lukáčik.

Štvrtoligista si naplánoval v príprave päť herných previerok, z ktorých štyri absolvuje na umelej tráve v Stropkove.

Výsledkovo sa mu zatiaľ darí výborne, postupne si poradil s Jasenovom (4:1), Nižným Hrušovom (4:3), Petrovcami nad Laborcom (8:3, zápas sa hral na umelej tráve v Snine) a Strážskym (5:3).

„Čaká nás ešte generálka s Hencovcami. Snažili sme sa zohnať rovnocenných súperov, čo sa nám aj podarilo. S hrou a výsledkami som spokojný a teší ma aj to, že sa nám začína dariť strelecky,“ skonštatoval.

Re: Drzte prsty

(Stale sa mame z coho tesit, 27. 2. 2018 20:41)

MEDZILABORCE. Fotenie je vášeň a keď jej človek podľahne, zvyčajne mu to zostane navždy. Podľahol mu aj Matúš Vavrek z Medzilaboriec.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:Zachytiť unikátny horský pohľad je vecou znalostí, ale aj šťastia

Študent Fakulty výrobných technológií košickej Technickej univerzity so sídlom v Prešove dostal geniálny nápad. Začal cestovať po Slovensku a fotiť mestá, dediny i čarovné zákutia.

Aj bežné veci, okolo ktorých denne chodíme, ukazuje v takom uhle pohľadu, že zrazu vyzerajú zaujímavo, čarovne, ba niekedy až rozprávkovo.

Dvadsaťštyriročný vysokoškolák aktívne cvaká spúšťou päť rokov.

„Kedysi som fotil asi ako každý z nás. Začínalo sa to mojím prvým fotoaparátom, ultrazoomom. Medzitým som si zrkadlovku požičiaval,“ zaspomínal si na okamihy, keď sa zrodila jeho veľká záľuba.

Vo vlakoch relaxuje aj sa učí

Nápad precestovať Slovensko a zvečniť atmosféru miest vraj prišiel spontánne.

„Napadlo mi to už vtedy, keď som začínal s ultrazoomom počas štúdia v Žiline a kde sa moje fotky páčili. Tak som sa púšťal na ďalšie miesta a šetril som si na cestu okolo Slovenska. Do toho mi prišla akcia Medžugorie, kde sa mi podarila jedna z naj fotiek. Zhodou náhod som si potom kúpil aj moju prvú zrkadlovku a najviac mi nahrali do kariet bezplatné vlaky pre študentov. Avšak zďaleka nebolo všetko o bezplatných vlakoch,“ vysvetľuje Medzilaborčan, ktorý trávi vo vlakoch množstvo času.

Re: Drzte prsty

(Spartak, 15. 6. 2018 7:54)

Spartak do toho

CERNEGA - POLITICKA PROSTITUTKA

(spokojny, 15. 6. 2018 0:58)

Za koho bude tento krat kandidovat alebo bojovat ten speulant Cernega?

HZDS - bol jeho okresny predseda..

SDKU - cical cez Turka fondy len hucalo

SMER - plienil cely okres aj kraj cez Chudika az na kost

SIET - Jaj ta skapala skor ako stihol nieco urvat

MOST, SNS... Nechame sa prekvapit, ved stare znacky vybledli, ze Šašku..

Ale tento vypocet je vlasten definicia slova
POLITICKA PROSTITUTKA!

Primator

(Peter, 14. 6. 2018 10:33)

Je radost pozerat na dianie v meste v suvistlosti s romskymi spoluobcanmi. Za ziadneho primatora, co si ja pamätam nebolo do mestkych prac zapojenych tolko romskych spoluobcanov. Prispieva to aj k stabilizacii spolunazivania nas vsetkych. Pán primator Visnovsky spravil kus dobrej prace a len chamtivy clovek moze povedat na jeho adresu zle slova. Uvedomme si v akom stave je nase mesto momentalne ( chodniky, parkoviska, zamestnanost romskych spoluobcanov ) a v akom stave bolo pred jeho volebnym mandatom. P. Visnovsky, len tak dalej.

Re: Primator

(magor, 14. 6. 2018 13:58)

To zase ty magor pišeš s zvojou chorou predstavou že zmanipuluješ všetko svojimi taraninami. Raz sa prihlasiš ako Peter o10.33, potom je z teba Nikola a sam si aj odpovieš. Rano si Volič a poobede sam sebe odpovieš ako Alexander. Si chory človek , pišeš tu 10rokov a diagnoza je jasna. Nevieš sa vysporiadať s prehrou. Bohužiaľ pre teba.

primator

(vasil, 12. 6. 2018 8:50)

Plne suhlasim s tym ,že Černega sa hodi najviac

Smrad po 20.00

(Ja, 22. 5. 2018 21:37)

Tymto chcem poprosiť vedenie mesta, nech poprosi p.Hnatiča nech nepali piliny po 20.00, nech sa da v okoli kľudne posedieť večer! Ďakujem za porozumenie!

Re: Smrad po 20.00

(Juraj, 24. 5. 2018 18:49)

Často je tu dymová clona aj cez deň. Je to hrozné, najvyšší čas s tým niečo robiť. Hrozí rakovina pľúc.

Skvela praca !!! Snad to uz vyjde.

(Drzime prsty, 9. 5. 2018 12:28)

Prioritou Medzilaboriec v rámci akčného plánu je doliečovacie oddelenie

Zamerať sa chcú aj na ďalšie investičné aktivity.

MEDZILABORCE. Prioritou mesta Medzilaborce v rámci prípravy akčného plánu je doliečovacie oddelenie.

Zamerať sa chce aj na ďalšie investičné aktivity. Medzilaborský okres bol zaradený medzi tie najmenej rozvinuté na Slovensku.

"V rámci hlavných aktivít, ktoré mesto chce, aby boli presadené do akčného plánu, je finančný príspevok a súhlas so zriadením doliečovacieho oddelenia v Medzilaborciach," priblížil primátor Vladislav Višňovský.

Do zásobníka projektov týkajúcich sa mesta zaradili podľa jeho ďalších slov aktivity v rámci separovaného zberu, rekonštrukcie škôl, výstavby nájomných bytov nižšieho štandardu.

"Sú to tiež investície do verejných budov, na rekonštrukcie miestnych komunikácií, súvisia aj s turistikou, teda cyklotrasy a úprava verejných priestranstiev. V rámci dopravy budeme chcieť, aby bolo zachované železničné spojenie s Poľskom," zdôraznil.

Získali financie od Vlády SR

V rámci akčného plánu pripravujú aj projekty zamerané na zvyšovanie zamestnanosti v meste, podľa Višňovského ide v tomto prípade skôr o súkromné subjekty.

Na prípravu akčného plánu so špecifickým prístupom k zhodnocovaniu rozvojového potenciálu v celom okrese Medzilaborce získali financie z Úradu vlády SR.

"Účelom projektu je zvýšiť ekonomickú výkonnosť okresu a zabezpečiť jeho trvalo udržateľný rozvoj," uvádza sa na webovej stránke mesta s tým, že dokument vypracujú v súlade s cieľmi rozvojových plánov z územia, ale aj tých, ktoré doň zasahujú.

Cieľovou skupinou projektu sú hlavní aktéri rozvoja okresu z oblasti verejného, súkromného a neziskového sektora.

Re: Skvela praca !!! Snad to uz vyjde.

(plucne, 10. 5. 2018 14:30)

Tak klobuk dole, už pracuje aj nova plucna lekárka, prišla z trebišova a pracuje u Mudr. Savčáka.

Re: Re: Skvela praca !!! Snad to uz vyjde.

(Labinova, 10. 5. 2018 17:58)

K tomu uz pracuje aj ocna lekarka. Len tak dalej. V meste je velmi dobra odozva a to doliecovacie ( je sirokospektralne ) by vytvorilo uz takmer plnohodnotnu zdravotnu dostupnost.
Ocenuju to ako seniori ( nemusia travit dlhe chvile mimo mesta ) a tiez stredna generacia, ktora ich musela casto doprevadzat po inych mestach.
Velka vdaka p. primator a vazeny poslanci. Takto sa pracuje pre ludi.
Drzim prsty v realizacii dalsich projektov.

Re: Re: Skvela praca !!! Snad to uz vyjde.

(Peter, 15. 5. 2018 8:25)

Vďaka v tomto prípade patrí MUDr. Savčákovi. V žiadnom prípade nie vedeniu mesta!

Re: Re: Re: Skvela praca !!! Snad to uz vyjde.

(určite?, 15. 5. 2018 12:34)

Určite?

MŠK SPARTAK

(Fanda , 14. 5. 2018 8:20)

Chlopci, dakujeme za vydertyj bod! Tak by ste mali hrati furt. S pokorou a nasadžiňom! Len tak dalej Spartak!

Re: MŠK SPARTAK

(Futbal, 14. 5. 2018 20:58)

En tak dalej

p.primator

(Anka, 2. 5. 2018 22:15)

A ešte by som chcela vedieť, či sú už znamé mená potenciálnych kandidátov na nového primatora Medzilaboriec

Re: p.primator

(Volič, 13. 5. 2018 21:33)

Doniesla sa mi informácia, že znovu chce kandidovať na post primátora náš bývalý exprimátor Ivanko Solej. Je to pravda? ...si naozaj myslí že má šancu?????

Re: Re: p.primator

(Julko, 13. 5. 2018 21:52)

No mysli! Spolu s Majkou, už kujú pitle!

Re: Re: Re: p.primator

(kr. brid, 14. 5. 2018 8:48)

Kupuje ciganske hlasy na dukelskych a zamočnickej...


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35

následující »