Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÁ DISKUSIA

  Príspevky sa necenzurujú a ani bezdôvodne nevymazávajú ak sa držia témy /administrátor/.

 

Okres Medzilaborce zaradila vláda SR k najmenej rozvinutým okresom Slovenska. Príprava okresu na zaradenie do programu podpory NRO sa začala už v júli 2017, kedy sa splnomocnenec vlády stretol so zástupcami okresu s cieľom predstaviť im program podpory, oboznámiť ich s tvorbou akčného plánu a skoordinovať aktivity jednotlivých subjektov v okrese najmä v súvislosti s definovaním priorít regiónu.  

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán v rámci operačného programu Výskum a inovácie vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, zameranú na podporu mikro-, malých a stredných podnikov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb výhradne v najmenej rozvinutých okresoch.

Výška finančných prostriedkov zo zdrojov EÚ vyčlenených na uvedenú otvorenú výzvu je 10 000 000 eur. Viac informácií o výzve: https://www.opvai.sk/sk/vyzvy/mh-sr/dopytovo-orientovane-projekty/20122017_vyzva_opvai-mhdp2017331-14/ .

Čomu by sa okres a mesto Medzilaborce mali venovať? Aké projekty by sa mali presadiť? Ako využiť peniaze z eurofondov?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: 12eur na hodinu, bude zaujem?

(LSSP, 15. 6. 2018 13:38)

Lspp zatial nebude fungovať v okresoch: Banovce, Banska B,, Bratislava, Bytca, Cadca, Detva, D. Kubin, Galanta, gelnica, Hlohovec, Ilava, Košice, K. Chlmec, K. Nove Mesto, Krupina, Levice, Levoče, L. Mikulaš, Lucenec, Malacky, Medzilaborce,Namestovo, Nove Yamky, Pezinok, Poltar, Prešov, Puchov, Revuca, R. Sobota, Sabinov, Senec, Skalica, Snina, Sobrance, St. Lubovna , Stropkov, Sturovo, Topolcany, Trebišov, Trnava, Velky Krtiš, , T. Teplice, Zl. Moravce, Zvolen, Ziar nad Hronom.

Re: Re: 12eur na hodinu, bude zaujem?

(Nezbedníček , 15. 6. 2018 18:14)

Nerobte paniku. Stačí google, chladná hlava a je všetko jasné. Tuna je rozpis a ďalší sa pridá neskôr :)

je mi ľúto, že sklamem neprajníkov, avšak nateraz je všetko v poriadku.

https://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/urad/odbor-zdravotnictva/pohotovostne-sluzby/rozpis-lspp/

Re: Re: Re: 12eur na hodinu, bude zaujem?

(A spadla klec, 10. 7. 2018 19:29)

A uz je po senzacii :-) APS bude v ML a dokonca aj pre deti a dorast.
Netreba hladat senzacie a vyvolavat paniku ;-) Dokonca ani netrebalo rokovanie vlady.
HE to bude prevadzkovat. Rozpis sluzieb je na nete.

Dym z firmy p. Hnatiča

(Viera, 18. 6. 2018 20:29)

Dokedy ešte budeme nútení my obyvatelia Václavského a ďalších blízkych ulíc dýchať tento štipľavý dym z drevovýroby? Dnes dymí celý deň od rána. Je to hrozné.

Re: Dym z firmy p. Hnatiča

(Ozp, 18. 6. 2018 21:01)

Ochrana zivotneho prostredia sidli na Chko a okresnom urade. Tam sa treba obratit so staznostou.

Re: Dym z firmy p. Hnatiča

(Pindro, 20. 6. 2018 17:51)

Davam za pravdu!

Re: Dym z firmy p. Hnatiča

(lolofon, 21. 6. 2018 18:13)

Aj ste nieco pre to spravili? Tym, ze to napisete tu, sa mozte postazovat, popripade vymenit si skusenosti a nazory, ale problem to nijak nevyriesi.

BRIGADA, VYPOMOC pre 15ročnych

(.,, 20. 6. 2018 15:19)

Ak by niekto vedel/ potreboval zodpovedne 15 ročné dievča/dievčatá na nejakú brigádu, vypomoc za nejaké peniaze odteraz a cez prázdniny, napíšte mi koho mám kontaktovat ďakujem

Drzte prsty

(Fanusik, 27. 2. 2018 20:30)

MEDZILABORCE. Dlhoročný účastník IV. futbalovej ligy skupiny Sever MŠK Spartak Medzilaborce nebude spomínať na uplynulú jeseň v najlepšom.

Mužstvo sa motalo len na spodných priečkach tabuľky, na čo v meste pod Kamjanou nie sú zvyknutí.

Počas zimnej prestávky sa preto Medzilaborčania snažia pripraviť čo najlepšie, aby v jarnej časti zvládli záchranárske práce.

Zatiaľ je spokojný

Kolektív z horného Zemplína zarezáva od 23. januára, príprava prebieha len v domácich podmienkach.

„Aj keď tréningová dochádzka kvôli pracovným povinnostiam viacerých hráčov nie je ideálna, môžem s doterajším priebehom prípravy vyjadriť spokojnosť. Tí chlapci, ktorí sa tréningov zúčastňujú, si svoje povinnosti plnia poctivo a majú dobrý prístup,“ rozhovoril sa kormidelník MŠK Spartak Víťazoslav Lukáčik.

Štvrtoligista si naplánoval v príprave päť herných previerok, z ktorých štyri absolvuje na umelej tráve v Stropkove.

Výsledkovo sa mu zatiaľ darí výborne, postupne si poradil s Jasenovom (4:1), Nižným Hrušovom (4:3), Petrovcami nad Laborcom (8:3, zápas sa hral na umelej tráve v Snine) a Strážskym (5:3).

„Čaká nás ešte generálka s Hencovcami. Snažili sme sa zohnať rovnocenných súperov, čo sa nám aj podarilo. S hrou a výsledkami som spokojný a teší ma aj to, že sa nám začína dariť strelecky,“ skonštatoval.

Re: Drzte prsty

(Stale sa mame z coho tesit, 27. 2. 2018 20:41)

MEDZILABORCE. Fotenie je vášeň a keď jej človek podľahne, zvyčajne mu to zostane navždy. Podľahol mu aj Matúš Vavrek z Medzilaboriec.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:Zachytiť unikátny horský pohľad je vecou znalostí, ale aj šťastia

Študent Fakulty výrobných technológií košickej Technickej univerzity so sídlom v Prešove dostal geniálny nápad. Začal cestovať po Slovensku a fotiť mestá, dediny i čarovné zákutia.

Aj bežné veci, okolo ktorých denne chodíme, ukazuje v takom uhle pohľadu, že zrazu vyzerajú zaujímavo, čarovne, ba niekedy až rozprávkovo.

Dvadsaťštyriročný vysokoškolák aktívne cvaká spúšťou päť rokov.

„Kedysi som fotil asi ako každý z nás. Začínalo sa to mojím prvým fotoaparátom, ultrazoomom. Medzitým som si zrkadlovku požičiaval,“ zaspomínal si na okamihy, keď sa zrodila jeho veľká záľuba.

Vo vlakoch relaxuje aj sa učí

Nápad precestovať Slovensko a zvečniť atmosféru miest vraj prišiel spontánne.

„Napadlo mi to už vtedy, keď som začínal s ultrazoomom počas štúdia v Žiline a kde sa moje fotky páčili. Tak som sa púšťal na ďalšie miesta a šetril som si na cestu okolo Slovenska. Do toho mi prišla akcia Medžugorie, kde sa mi podarila jedna z naj fotiek. Zhodou náhod som si potom kúpil aj moju prvú zrkadlovku a najviac mi nahrali do kariet bezplatné vlaky pre študentov. Avšak zďaleka nebolo všetko o bezplatných vlakoch,“ vysvetľuje Medzilaborčan, ktorý trávi vo vlakoch množstvo času.

Re: Drzte prsty

(Spartak, 15. 6. 2018 7:54)

Spartak do toho

CERNEGA - POLITICKA PROSTITUTKA

(spokojny, 15. 6. 2018 0:58)

Za koho bude tento krat kandidovat alebo bojovat ten speulant Cernega?

HZDS - bol jeho okresny predseda..

SDKU - cical cez Turka fondy len hucalo

SMER - plienil cely okres aj kraj cez Chudika az na kost

SIET - Jaj ta skapala skor ako stihol nieco urvat

MOST, SNS... Nechame sa prekvapit, ved stare znacky vybledli, ze Šašku..

Ale tento vypocet je vlasten definicia slova
POLITICKA PROSTITUTKA!

Primator

(Volic, 8. 6. 2018 14:00)

Ja si myslim ze kandidovat by mal Saso Cernega. Je to skuseny podnikatel a bolo by to pre neho vyvrcholenie kariery. Vela pre mesto urobil...

Re: Primator

(Alexander, 9. 6. 2018 20:14)

Urcite sa hodi len ON.Ved to je vzdelany clovek ,mudry a najschopnejsi..Pre pana Boha ked ho nezvolirte oberete sa o schopnosti nadcloveka.,ktoery by vam zarucil blahobyt.A jeho zastupcom by mal byt Papijak a Paulus. Ved uz mate prednostu Bajaja,alkoholika a vychovavatela Najschopnejsi prednosta v unii.Vy v tim Labirci ste uplne zhlupli a zdebilneli.Vasmu mestu a okresu s 11 valalmi sa radsej vyhnut.

Re: Re: Primator

(No pockame, 10. 6. 2018 8:56)

Ústava Slovenskej republiky vo svojom článku 19 ods. 1 zaručuje každému právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena.

Obdobne Občiansky zákonník v § 11 priznáva fyzickým osobám právo na ochranu osobnosti a podľa § 19b ods. 2 a 3 chráni názov a dobrú povesť právnickej osoby. V spoločenských vzťahoch dochádza k mnohým zásahom do týchto práv a je preto v záujme každého vedieť, akými právnymi prostriedkami sa môže domáhať zodpovedajúcej ochrany.

Ohováranie 

Mali by ste vedieť, že ohováranie nepredstavuje len nepríjemný spoločenský jav, ale môže závažným spôsobom zasiahnuť do Vašich práv. Pre výber vhodných prostriedkov ochrany je potrebné vedieť, že ohováranie môže byť posúdené ako priestupok, zásah do práva na ochranu osobnosti podľa § 11 Občianskeho zákonníka a v najzávažnejších prípadoch aj ako trestný čin.

V trestnoprávnej rovine treba spomenúť § 373 Trestného zákona. Podľa § 373 ods. 1 TZ  kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. V zmysle § 373 ods. 2 odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním značnú škodu,
b) z osobitného motívu,
c) verejne, alebo
d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.

Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva.

Re: Primator

(Saskov fanusik, 15. 6. 2018 0:54)

Je to depehackar a dlhuje statu tolko penazi, ze by sa vsetci v meste aspon raz najedli!

Primator

(Peter, 14. 6. 2018 10:33)

Je radost pozerat na dianie v meste v suvistlosti s romskymi spoluobcanmi. Za ziadneho primatora, co si ja pamätam nebolo do mestkych prac zapojenych tolko romskych spoluobcanov. Prispieva to aj k stabilizacii spolunazivania nas vsetkych. Pán primator Visnovsky spravil kus dobrej prace a len chamtivy clovek moze povedat na jeho adresu zle slova. Uvedomme si v akom stave je nase mesto momentalne ( chodniky, parkoviska, zamestnanost romskych spoluobcanov ) a v akom stave bolo pred jeho volebnym mandatom. P. Visnovsky, len tak dalej.

Re: Primator

(magor, 14. 6. 2018 13:58)

To zase ty magor pišeš s zvojou chorou predstavou že zmanipuluješ všetko svojimi taraninami. Raz sa prihlasiš ako Peter o10.33, potom je z teba Nikola a sam si aj odpovieš. Rano si Volič a poobede sam sebe odpovieš ako Alexander. Si chory človek , pišeš tu 10rokov a diagnoza je jasna. Nevieš sa vysporiadať s prehrou. Bohužiaľ pre teba.

Blahozelam chalani

(Dobre spravy, 27. 2. 2018 20:46)

Biela stopa (predtým Biela stopa SNP) je najstarším lyžiarskym behom na Slovensku, ktorej zakladateľom je Ľudovít Fusko z Kremnice.

Na štart prvého ročníka v roku 1974 sa postavilo 473 pretekárov, jeho víťazom sa stal Ján Michalko z klubu Vysoké Tatry.

Organizátorom jubilejného medzinárodného 45. ročníka Bielej stopy boli OZ TJ Biela stopa Kremnica a OZ Euroloppet Slovakia Kremnica.

Preteky boli organizované podľa platných pravidiel FIS pre masové preteky v behu na lyžiach. Tohtoročnej Bielej stopy sa zúčastnili aj bežkári z Medzilaboriec, ale aj ďalší z Horného Zemplína.

Na trati dlhej 25 km s hromadným štartom a cieľom na Skalke štartovalo 360 pretekárov a do cieľa dobehlo 349 bežcov.

Umiestnenie medzilaboreckých bežcov: Ján Murdzik celkovo skončil na 32. mieste a vo svojej kategórii na 7. mieste, Vladimír Mihalič celkovo skončil na 97. mieste a vo svojej kategórii obsadil 22. miesto, Štefan Macho celkovo skončil na 135. mieste a vo svojej kategórii obsadil 49. miesto, Maroš Tyrpák celkovo skončil na peknom 157. mieste a vo svojej kategórii obsadil 15. miesto.

Aj v behu na 30 km (štartovalo 360 bežcov) mali Medzilaborčania zastúpenie, a to v známom bežcovi Miroslavovi Smetanovi, ktorý celkovo skončil na 64. mieste a vo svojej kategórii obsadil 7. miesto.

Umiestnenie ďalších pretekárov z nášho regiónu: Michal Hrabovský z Koškoviec celkovo skončil na 179. mieste a vo svojej kategórii obsadil 35. miesto, Juraj Motyčka zo Sniny celkovo obsadil 212. miesto a vo svojej kategórii obsadil 40. miesto, Peter Motyčka zo Sniny celkovo obsadil 213. miesto a vo svojej kategórii obsadil 32. miesto.

Na štart 50 km sa postavilo 164 pretekárov a pretek dokončilo 148 bežcov. V tejto kategórii z nášho regiónu štartovali traja pretekári.

Michal Hrabovský z Koškoviec celkovo obsadil 147. miesto a vo svojej kategórii obsadil 35. miesto, Juraj Vavrinčík z Humenného bol 103. a vo svojej kategórii obsadil 33. miesto, Miroslav Koťo z Humenného celkovo obsadil 109. miesto a vo svojej kategórii bol 35.

„Tohto roku bol to môj prvý pretek. Vyštartovali sme v piatok ráno a už poobede sme trénovali. Trať bola výborná, organizácia tiež dobrá, ale zlé počasie, samá hmla a menšia divácka kulisa. Chýbal nám náš kamarát Michal Buchovecký, ktorý pre virózu necestoval. Teraz rýchlo potrebujem zregenerovať telo a pripraviť sa po fyzickej, ale aj psychickej stránke na 51. ročník Jizerskej päťdesiatky v Česku,“ konštatoval amatérsky bežec Miroslav Smetana z Medzilaboriec.

Re: Blahozelam chalani

(krasni, 14. 6. 2018 13:38)

blahoželam