Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÁ DISKUSIA

  Príspevky sa necenzurujú a ani bezdôvodne nevymazávajú ak sa držia témy /administrátor/.

Okres Medzilaborce zaradila vláda SR k najmenej rozvinutým okresom Slovenska. Príprava okresu na zaradenie do programu podpory NRO sa začala už v júli 2017, kedy sa splnomocnenec vlády stretol so zástupcami okresu s cieľom predstaviť im program podpory, oboznámiť ich s tvorbou akčného plánu a skoordinovať aktivity jednotlivých subjektov v okrese najmä v súvislosti s definovaním priorít regiónu.  

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán v rámci operačného programu Výskum a inovácie vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, zameranú na podporu mikro-, malých a stredných podnikov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb výhradne v najmenej rozvinutých okresoch.

Výška finančných prostriedkov zo zdrojov EÚ vyčlenených na uvedenú otvorenú výzvu je 10 000 000 eur. Viac informácií o výzve: https://www.opvai.sk/sk/vyzvy/mh-sr/dopytovo-orientovane-projekty/20122017_vyzva_opvai-mhdp2017331-14/ .

Čomu by sa okres a mesto Medzilaborce mali venovať? Aké projekty by sa mali presadiť? Ako využiť peniaze z eurofondov?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Spolupraca

(Sidliskovy volic, 9. 10. 2018 19:42)

Myslim,ze z riadkov tejto diskusie citit strach organizovanej skupiny, ktora riadi mesto,ze sa ostatni kandidati zomknu a dohodnu sa na spolocnom postupe.

Nam rozumnym ostava verit,ze sa tak v zaujme mesta aj stane.Pani Maria by naozaj mohla pomoct panovi Ivanovi zvitazit a podporit ho. Aj ked by som bol velky optimista,zial neverim tomu,ze by naozaj pani Maria mohla zvitazit..nie. A echo od ludi ukazuje,ze nazvitazi,no mohla by pomoct.

Nuz,dajme sancu zdravemu rozumu a pohnime mesto vpred! Spolupracou pred volbami,vo volbach aj po nich!

Re: Spolupraca

(Susida, 9. 10. 2018 20:54)

Oj Jana, Jana. Schodžaš ty rjadni z rozuma.

Re: Re: Spolupraca

(Oliver, 9. 10. 2018 21:42)

Ľudia , nechce sa mi veriť, že tak skoro zabúdate. Pre 4 rokmi, ste všetci nadávali na p. Soleja. Spominali ste p. Kapraľa, Lancoša .... . Chceli ste zmenu, a teraz opät chcete po 4 rokoch p. Soleja? Veď ste mu ukazali stopku vo voľbach do VUC a následne aj v komunálnych voľbách. Netvrdim, a aj moje okolie netvrdí, že stav je teraz ideálny, ale v každom prípade nešľapnite dvakrát do tej istej vody.

Re: Re: Re: Spolupraca

(Vaska , 9. 10. 2018 22:04)

No chto by zabv ta sa dast pripomjanuty :- skladka v krasnim brodi ....vozily nam popel z bukozy, bli zaperty dvery na polikliniky, nadrz kotra mala funguvaty v roku 2020 sluzit na sukromnyj biznis duria lancosa, a to si sa nebavyme o plati pana najvyssoho byvaloho cerez 3000 euri... ryzovala kolo noho skupinka kvazi podnikateliv kotry sa ts dajut menovaty .....ale coho lude v labirci sut zavystlivy bars nichto nikomu nepasuje choc chto b tam bv

Re: Spolupraca

(Jano, 9. 10. 2018 23:35)

Nie pani Fecurová, Solej v Medzilaborciach už nikdy nevyhrá. S jeho menom sa nespája nič dobré, naopak ľudia mu pripisujú zrušenú nemocnicu, odpredaj Bytenergu, trápne zvyšenie platu, neriešenie rómskej problematiky, a záhadne stále nedokončená vodná nádrž. Volič, ktorý nie je spokojný so súčasným smerovaním mesta uvažuje o voľbe Gajdošovej alebo Capcaru. Úvahy o tom, že Gajdošová by potenciálne mohla vyjadriť podporu Solejovi sú scestné: Pozrime sa na Voľby do VÚC 2017: Gajdošová získala viac ako 1100 hlasov, poslanec pravicovej koalície Gombita málo cez 200 (nehovoriac o tom že Gombitu podporovalo aj KDH, ktoré mu zabezpečilo najviac hlasov, Soleja KDH nepodporuje), nie som si preto istý či je reálne uvažovať o tom že Gajdošovej strana podporí pravicovú koalíciu, ktorá v predchádzajúcich voľbách získala 5-krát menej hlasov. Ďalšou možnosťou pre nespokojného voliča je Capcara. V minulých voľbách skončil posledný, teraz by to nemuselo byť až také zlé, určite vie čo robí. Preto ako reálnejšiu vidím spoluprácu medzi Capcarom a Gajdošovou. Nikto však nevie aké su vzájomné vzťahy medzi kandidátmi, najhoršie bude ak súčasný primátor získa menej ako polovicu hlasov, a napriek tomu vyhrá len kvôli tomu, že ostatní kandidáti sa nevedeli dohodnúť.

Re: Re: Spolupraca

(Pragmatik, 10. 10. 2018 6:33)

Janko, Tvoj komentar je zaujimavy, avsak mas tam chybu, od ktorej sa odvadza Tvoj mylny zaver.

Staci si pozriet stranku Statistickeho uradu a zistis, ze p. Gajdosova mala vo volbach do VUC sice 1 100 hlasov, ako pises, len dufam, ze nevedomky to zle interpretujes, nakolko tych 1 100 hlasov mala v celom okrese. POZOR na to.
Teda tie hlasy mala dokopy v 23 obciach okresu Medzilaborce, nie meste Medzilaborce.
A teraz Ti to rozdelim na drobnejsie. V meste Medzilaborce mala len 540 hlasov. Priblizne tolko dostavali vzdy posledny kandidati ako p. Capcara ci p. Tarca.
A este drobnejsie. Vo svojom okrsku ziskala dokonca len 270 hlasov.
Teda velmi precenujes p. Gajdosovu.

A k moznej spolupraci. Ta v tejto faze je uz bezpredmetna. Aj opakovane to zopakovali odbornici v roznych debatach. Pri spajani sa straca mnozstvo hlasov a je to tragicky omyl. Poviem Ti aj preco. Nie vsetci volici A by volili B a nie vsetci B by volili A. To je tzv. " volebny paradox ".

Snad som Ti to podal jednoducho a nezatazoval Ta niecim nepodstatnym.

Re: Spolupraca

(susid, 9. 10. 2018 23:45)

Jana perečitajte si to po sobi. Prijdte raz za čas do labirce a oproste sa ľudi na ulici što si dumajuť o Ivanovi. Veď pre ňoho bude uspech kid ho bude voliti 100 ľudi.

Re: Spolupraca

(Pindro, 10. 10. 2018 18:53)

Maja je naivna jak labuť, akurat to pohnojiť! Sam jem zvedavyj šo bude, i kyď za mene zatiaľ vede terajšij primator. Maja zo svojim ceganskym programom a utulkami pre psiv, OUT

Ivan do toho

(Rusyn, 10. 10. 2018 0:43)

Najlipsa volba pro laborec je trio CERNEGA - VISNOVSKY - GAJDOSOVA

Gajdosova rozobje holosy(jak poslankyna schvalila vsytky rozkradacky majetku a pinazi mista) a CERNEGA moze dalej tahaty za opraty biliho kona VYSNAKA!

Solej im vadit,bo je jedinyj chto sa postaviv protiv mafii a rozkradanu mista!zato na noho nadavali,spinili ho,ale aj tak nic nedokazali!

Vertat sja a s nim aj nadija pro nase misto!

Ivan do toho!

Re: Ivan do toho

(Vaska, 10. 10. 2018 6:41)

Najvece chto sa nabaliv cerez musto bv Ivan

Podvihorladske noviny

(Mgr. Vladimír Cepko, 28. 1. 2018 10:41)

Futbal v Medzilaborciach stagnuje, môžete si prečítať v archíve spätne 2alebo3 čísla. Keď toto povie ikonu futbalu, ktorá do toho vidí je to smutné a asi pravdivé.

Re: Podvihorladske noviny

(Dido, 28. 1. 2018 22:35)

p.Cepko.
Maš pravdu nemav by hovority funkcionar ale ja dumam že i ty jes funkcionar fudbalovoho klubu. Mene jak fahušika tyž by zaujimalo jak sia financuje cilyj fotbal. nNa stranky Medzilaborce je tam jedna sprava iši za prdsedu Kapraľa a vecej nič žiadna sprava tam neje. KId sia nemyľu tak misto na futbal davať 30,000eura ale žiadna sprava vyučtovaniu sia tam nenachodiť. Mav by sia popozeraty aj hlavnyj kontrolor mista jak sia hospodariť z piniazmi z mista.

Re: Re: Podvihorladske noviny

(ivane ivane, 29. 1. 2018 13:31)

No vidis už jes si aj sam odpoviv. Robiš toto tu už 10 rokiv. Napiseš somarinu a potim si na nu aj odpoviš. Diagnoza pro mihalivci, ale sto s tobou. Nič.
Piš dale a raduj sa diagnozo!

Re: Re: Re: Podvihorladske noviny

(Fanúšik, 4. 2. 2018 20:57)

Futbal padal a pada systematicky po tzv. " zlatej ere VSZ ".
Kratko po tom sa zrutil futbal v Bardejove, na Lokomotive, Presove, Humennom, 1. FC zname problemy.
Kedysi vystavne skrine mladeznickych liahni ako Stropkov, Presov, ba aj Snina uz neprodukovali nic.
Kratkodobe naznaky lokalnych mecenasov v Licartovciach, Svidniku, Dubovej atd. mali zivotnost, ako vojak v prvej linii.
A o tom to je. O systematickej praci a mladezi. Zvlast na vychode, kde je nedostatok financii to plati dvojnasobne.
Osobne si mimoriadne vazim p. Mgr. Vladimira Cepka a to ako cloveka, tak aj futbaloveho odbornika.
Mozno by prave preto nebolo zle iniciovat okruhly stol a zvolat nielen kompetentnych, ale oslovit aj ludi, ktory danej teme rozumia a mali by chut prispiet svojou pracou.
Futbal je bezpochyby svetovy fenomen a aj na lokalnej urovni vzdy v ktoromkolvek kute Slovenska zabera dominantne postavenie.
No ak chceme, aby znova nabral stupajucu krivku, musime aktivne komunikovat.
Kde je totiz monolog, tam sa zuzuje priestor na riesenia a kde je dialog, tam sa rozsiruje.
Verim v zdravy rozum a povzdvihnutie urovne futbalu. Nerobim si vsak iluzie. Nepojde to z rana do vecera, avsak niekto uz musi nastavit jasne pravidla a uskutocnit konkretne potrebne reformy.
Preto vitam nazor p. Mgr. Vladimira Cepka a jeho pohlad. Zostava tak len na kompetentnych, ak to myslia s futbalom v regione vazne, aby iniciovali kroky veduce k progresu nasho futbalu.

Re: Re: Re: Re: Podvihorladske noviny

(Arsenal, 11. 2. 2018 12:38)

Mame sikovnu mladez. Viac sa jej venovat, angazovat ochotnych a schopnych a bude to profit nielen pre futbal, ale aj spolocnost.
Nie nadarmo sa vravi - futbal spaja.

Re: Re: Re: Re: Re: Podvihorladske noviny

(Pojdu veci lepsim smerom?, 27. 2. 2018 20:43)

MEDZILABORCE. Dlhoročný účastník IV. futbalovej ligy skupiny Sever MŠK Spartak Medzilaborce nebude spomínať na uplynulú jeseň v najlepšom.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podvihorladske noviny

(Futbal, 4. 3. 2018 7:21)

Ano, tak jesen nevysla. Suhlasim. V prvom rade je to sport a teda aj to prinasa. V druhom je to amatersky sport, teda chlapci sa musia prioritne postarat o svoje rodiny.
Budme preto radi, ze sa tomu venuju aspon v ramci moznosti.
Mna tiez netesi aktualny stav, avsak verim, ze aj to prejde a pride chvila, ked sa budeme moct tesit.
Je to ako manzelstvo. Tam sa tiez nerozvadza po krize, ale spolocne sa pracuje na jej naprave.
Dajme tomu sancu a ak stav bude dlhodobo nemeny, potom v poriadku, nech sa pristupi k zmenam.
Nerobme vsak zbytocnu ( v tejto chvili ) paniku a nezasievajme nenavist.
Ak ma niekto viziu, nech ju ponukne. Stale vsak plati, co som napisal na zaciatku - ide o amatersky sport.
Ano, mozte namietat. Ved aj v minulosti neboli profesionali. Suhlasim.
Su tu vsak aspekty, ktore sa nedaju obist. Spolocenska situacia vtedy a dnes. Starostlivost o sport vtedy a dnes. Hospodarska situacia vtedy a dnes. Ekonomicky stav vtedy a dnes.
Verim vsak, ze vsetko raz pominie a tak sa znova vrati radost a usmev na tvare fanusikov.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podvihorladske noviny

(maradona, 5. 3. 2018 12:42)

Chlapci sa snažia, robia čo vedia. Treba ich podporit a nie ich hanit. Spartak do toho!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podvihorladske noviny

(Fanda, 18. 3. 2018 12:28)

Ako beží príprava a nastali nejaké zmeny v kádry?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podvihorladske noviny

(triplo, 19. 3. 2018 14:35)

Všetko je OK chlapci


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35

následující »