Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÁ DISKUSIA

  Príspevky sa necenzurujú a ani bezdôvodne nevymazávajú ak sa držia témy /administrátor/.

 

Okres Medzilaborce zaradila vláda SR k najmenej rozvinutým okresom Slovenska. Príprava okresu na zaradenie do programu podpory NRO sa začala už v júli 2017, kedy sa splnomocnenec vlády stretol so zástupcami okresu s cieľom predstaviť im program podpory, oboznámiť ich s tvorbou akčného plánu a skoordinovať aktivity jednotlivých subjektov v okrese najmä v súvislosti s definovaním priorít regiónu.  

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán v rámci operačného programu Výskum a inovácie vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, zameranú na podporu mikro-, malých a stredných podnikov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb výhradne v najmenej rozvinutých okresoch.

Výška finančných prostriedkov zo zdrojov EÚ vyčlenených na uvedenú otvorenú výzvu je 10 000 000 eur. Viac informácií o výzve: https://www.opvai.sk/sk/vyzvy/mh-sr/dopytovo-orientovane-projekty/20122017_vyzva_opvai-mhdp2017331-14/ .

Čomu by sa okres a mesto Medzilaborce mali venovať? Aké projekty by sa mali presadiť? Ako využiť peniaze z eurofondov?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: Re: Re: Smrad

(Ivo, 19. 9. 2018 18:43)

V poriadku? Treba vyjty vonka rano okolo osmoj abo večur. Dymova clona.

Re: Smrad

(pis, 12. 9. 2018 15:48)

diskusml.estranky.sk

Re: Re: Smrad

(ujuj, 19. 9. 2018 14:43)

nova stranka?

Cigánsky bašavel

(Jozef, 19. 9. 2018 18:38)

Pán primátor, Vás vôbec netrápi, že je stred pracovného týždňa a Vy povoľujete našim spoluobčanom, ktorí sú veľmi veľkým prínosom pre naše mesto, zábavu?
Hlasnou hudbou z ihriska šikanujú polovicu mesta. Zdá sa Vám normálne, aby počas školského roka, kedy sa naše deti potrebujú pripraviť do školy, sa niečo
také vo večerných hodinách konalo? O čo boli títo ľudia ochudobnení oproti nám?
Či voľby sa už blížia? Nezabudneme.

Nazor bez predsudkov a emocii I.

(Perikles, 16. 9. 2018 10:20)

No zvolit vsetkych mladych by bola rozhodne pochabost. Ak nezmiesite mladost zo skusenostou, potom je to odsudene na neuspech uz dopredu.
Viem si predstavit generecnu obmenu napriklad v pomere 60% - 40% a potom ju dokoncit vo volbach 2022. To by bolo najidealnejsie.
Avsak dokoncit neznamena chlapci nemat tam starsieho. Volby su demokraticky nastroj a aj statisticky vieme, aka je aktivita a hlavne pomer predkladanych navrhov na vyssej urovni a to nam jasne dokazuje, aby sme neodsudzovali starsich a neprecenovali mladsich a novych.
Ono totiz cela procedura obsahuje legislativu a tej treba porozumiet. To nieje len o dvihani ruk ( vtedy bez ppochopenia problemu je to hazard z mestom ), ale realnom chapani stavu veci. A tomuto sa musime vyhnut.
A k primatorom. Za mna osobne p. Visnovsky. Preco? Prve dva roky mesto uspesne prebehlo sanaciou a splatilo pohladavky vo vyske cez 700 000€. Teda v praxi spokuucast na projektoch bola obmedzene, ale najprv pacienta musite stabilizovat a az nasledne liecit, co sa podarilo v druhej polovici jeho volebneho obdobia.
Rozne aktivity, uspesne projekty a nadejne vizie aj po zasadnuti vlady davaju velky priestor pre ich realizaciu.
Dovolim si kratucko k ostatnym.
Zacnem damou. Vizia p. Gajdosovej je velmi nepresvedciva a tie Talkshow boli toho dokazom. Jej kampan trva v podstate nepretrzite od kampane do VUC ( kde mimochodom ziskala v meste len 540 hlasov a vo svojom okrsku dokonca menej ako vo volbach do MsZ v roku 2014 ... ) a nieco take dokonale unavy volica. To je aj jej pripad. Od zaciatku to vedie zle ( aj ked entuziazmus sa jej neda vziat ) a navyse jej blizky clovek rozohral voelbnu partiu vo svojej obci, co je dalsi demotivujuci prvok na volicov. Ako proti clovekovi nemam absolutne nic, avsak ako proti komunalnemu politikovi rozhodne ano. Tych jej 20 rokov ( myslim, ze je to rekord ) ma absolutne nepresvedcilo a moj nazor je taky, ze p. Gajdosovej dalejo viac svedci obciansky aktivizmus formou mimovladky, alebo obcianskeho zdruzenia.
Osobne ma prekvapila kandidatura p. Soleja a to z viacerych dovodov. Tym prvym bola fatalna prehra v 2014. Neziskal ani jeden okrsok a presiel mu len jeden poslanec. Zhodou okolnosti p. Gajdosova. Uz, ked som sa toho dotkol, je tu aj druhy bod. Pokial sa nemylim, su v blizkom pribuzenskom vztahu a teda ich volicsky elektorat bude aspon z 1/3 blizky a teda sa bude triestit. To triestenie bude aj z hladiska geografickeho. Obaja totiz byvaju v jednej casti mesta a teda automaticky nastava dalsia delba hlasov a hypoteticky az 1/3 ( kedze aj stvrty kandidat je z tejto geo. polohy ). No a dalsim faktorom je tzv " vytah ". Teda sila vlastnych poslancov. Tito este niesu predstaveny, avsak osobne som presvedceny, ze z poslancami roku 2010 je odsudeny na neuspech a poslanci roku 2014 nepresvedcili vtedy a za 4. roky "karanteny" ( neboli politicky ani obciansky cinny ) budu zakonite len klesat. A dotknem sa aj jeho podpory. Akosi automaticky kazdy ocakaval podporu zo strany KDH. Tu nema a teda logicky medzi obcanmi rezonuje preco. Na to sa nuka len jedna odpoved, ale nechcem tu spekulovat. Namiesto toho ziskal podporu stran, ktore nemaju struktury, zazemie a ani osobnosti ( bez urazky prosim ). Teda vyssie spominany " vytah " sa asi zasekol, co aj rozhodne volby.

Re: Nazor bez predsudkov a emocii I.

(Perikles, 16. 9. 2018 10:28)

Nakoniec nam zostal p. Capcara. Vcelku suhlasim s hodnotenim niektorych. Je v dobrom veku, kondicii a jeho menezerske schopnosti su na vysokej urovni. To bide zrejme aj znamenie dobrych kontaktov mimo mesta, co je samozrejme len vitane. Ma to vsak hacik. Tym prvym je jeho prehra v roku 2014. Avsak nevadi. Tu utrpel aj p. Solej. Ale druhy a vacsi problem spociva v jeho neangazovanosti sa pri sprave veci verejnych a rovnako chybajuce skusenosti z nimi ( to som daval aj do pozornosti pri novych / mladych poslancoch ). Samozrejme, pri spravnom menezovani ( co je jeho silna stranka ) a vybere ludi na urad by to po case zvladol, otazka vsak znie, po akom case. Osobne som presvedceny, ak by p. Capcara odlozil kandidaturu a presedlal do poslaneckych lavic a bol aktivny, v roku 2022 by patril k TOP favoritom. Ale to je uz dalsi pribeh.
Nech uz sa teda rozhodnete akokolvek, pamatajte, zahodit treba predsudky a roztriedit famy / intrigy od reality. Len spravna volba dokaze posunut mesto a teda nehlasujeme len koli sebe, ale aj nasim rodicom, detom a vnukom. Vsetci chceme slusne, pekne a zdrave mesto, preto aj zodpovedne pristupme k tomuto aktu. Dalsia moznost bude az v roku 2022 ...

Re: Re: Nazor bez predsudkov a emocii I.

(Ja, Labirčan, 16. 9. 2018 13:30)

Si múdry....Ako to všetko dokažeš sledovať? Také presvedčivé argumenty, ako nám ponúkaš sú až zaražajúce....Podľa teba by si na mieste primatora videl najradšej seba a po svojom boku mladého Višňovského, ktorý vždy potrebuje pevnú ruku nad sebou a to správne vedenie. A poslanci nad 60 rokov, hoci akože" majú skúsenosti podľa mňa nepatria do žiadnych funkcií. Nech sa pripravujú na dôchodok a odpočínok.Višňovského, ako človeka mám veľmi rád, ale človečina SMRDÍ

Re: Re: Re: Nazor bez predsudkov a emocii I.

(Vlasta, 16. 9. 2018 14:59)

Máš môj rešpekt Perikles. Síce obšírnejši komentár, no bez urážok, invektív a vulgarizmov.
Máš tam však nejakých gramatických škriatkov, ale to budú zrejme preklepy.
Tvoj názor je skutočne zaujímavý a rozhodne má zaujímavú výpovednú hodnotu. Napriek ponúknutému názoru je to pekný sumár opretý o fakty a vlastné postrehy.
Ďakujem za komentár, kiež by v takomto tóne pokračovala diskusia na tomto fóre.

Re: Re: Re: Re: Nazor bez predsudkov a emocii I.

(ujde, 18. 9. 2018 8:42)

jasne dohoda

Re: Re: Re: Re: Re: Nazor bez predsudkov a emocii I.

(Pindro, 18. 9. 2018 22:37)

Dohoda? Znamena? Je možnosť spojenia hlasov? Keď, ano! Tak Tí dvaja, sa spolčia jeden za druheho a su tam!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nazor bez predsudkov a emocii I.

(sto?, 19. 9. 2018 14:57)

A sut u tam? Nerozumlu...

Re: Re: Nazor bez predsudkov a emocii I.

(ďakujem, 19. 9. 2018 16:39)

Veľmi dobrá analýza. Ďakujem zaň. Držme si prsty a nech vyhrá ten, tá...hlavne bude prínosom pre naše mesto.

mladý primator

(emil kavcak, 16. 9. 2018 10:30)

Ja som spokojný s terajším primátorom je mladý,vzdelaný a hlavné ľudský!Vidno za nim výsledky (neprajníci ich nechcú vidieť).Má náš hlas

Re: mladý primator

(peter, 16. 9. 2018 12:35)

Ake vysledky?

Re: Re: mladý primator

(neznam, 16. 9. 2018 12:42)

Aspon ti nic neukrav jak toto pered nim a nic nezniciv, nic sa nezrusilo, so zdravotnictvom sa pohlo ne dozadu ale doperedu, aj na zoni maš fabriku, centrum integrovanoj zdrasotlivosti budeš maty, bytovky na perestahuvana ciganiv sa roblat, skladku zachraniv bo sta tam navozily popela z voronova, parkuvana uz neje problem, dovhy tvoji poplatyv, i toto stacit žeby byv dale, a dumam že toho je ovelo vece sto zrobiv ....

Re: Re: Re: mladý primator

(Pindro, 16. 9. 2018 13:29)

Nezabudne na chodnek, kotryj je už pomaly do mista hotovyj a dalše parkoviska sa na berehu robľat. Vysledkyv za 4roky dosť. I kyď tam dakto pesav, že po Maji za 20rokiv suť viditeľny a hmatatelny vysledky, ta ne popozerať poriadni šo peše.

Re: Re: Re: Re: mladý primator

(Pindro, 16. 9. 2018 13:34)

A po Ivanivi vedno akurat tak sochu Pata a Mata.

Re: Re: Re: mladý primator

(peter, 16. 9. 2018 16:32)

Ja na rozdiel od teba som nebol na stranke dlznikov mesta.Parkovisko:rozplanirovana zemina zavezena strkom?umelecke dielo.Svet zdravia - lozkova cast bohuzial nebude.Panep odchadzal do SV tak aby nebolo zle musel im umoznit vystavbu.Ludskost u Visnovskeho ja taka ista aku mas TY.

Re: Re: Re: Re: mladý primator

(Pindro, 16. 9. 2018 16:48)

Pan peter uveďte moje a dlžnu sumu, ktoru dlhujem mestu.

Re: Re: Re: Re: Re: mladý primator

(peter, 16. 9. 2018 19:20)

To nepatrilo Vam,ale pre NEZNAM


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »