Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÁ DISKUSIA

  Príspevky sa necenzurujú a ani bezdôvodne nevymazávajú ak sa držia témy /administrátor/.

Okres Medzilaborce zaradila vláda SR k najmenej rozvinutým okresom Slovenska. Príprava okresu na zaradenie do programu podpory NRO sa začala už v júli 2017, kedy sa splnomocnenec vlády stretol so zástupcami okresu s cieľom predstaviť im program podpory, oboznámiť ich s tvorbou akčného plánu a skoordinovať aktivity jednotlivých subjektov v okrese najmä v súvislosti s definovaním priorít regiónu.  

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán v rámci operačného programu Výskum a inovácie vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, zameranú na podporu mikro-, malých a stredných podnikov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb výhradne v najmenej rozvinutých okresoch.

Výška finančných prostriedkov zo zdrojov EÚ vyčlenených na uvedenú otvorenú výzvu je 10 000 000 eur. Viac informácií o výzve: https://www.opvai.sk/sk/vyzvy/mh-sr/dopytovo-orientovane-projekty/20122017_vyzva_opvai-mhdp2017331-14/ .

Čomu by sa okres a mesto Medzilaborce mali venovať? Aké projekty by sa mali presadiť? Ako využiť peniaze z eurofondov?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Odvoz snehu

(Ivan, 15. 1. 2019 9:30)

Otázka na pána primátora. : Kedy sa bude odvážať sneh z mesta...už by bolo nacase, nemyslite?

Re: Odvoz snehu

(Krasota bilo, 15. 1. 2019 12:46)

Daj adresu dvora misto ti tam navozit. Kus mame snihu tak sa radujme bo doraz po zimy. Neznam ci treba vozyty vodu hori dolou. Ale naj posudat kompetentny. Dumam ze netreba . Kid tu dachto napise dasto ze treba ta to lem zlomielnist a skodoradist.

Zoznam dlžníkov.

(ML, 15. 1. 2019 8:58)

Halóóóó, už by bolo načase zverejniť zoznam dlžníkov k 31.12.2018.

Fekisovce

(Ja , 11. 1. 2019 18:14)

Obec Fekisovce to vyhrala :-D

Peniaze z Eurofondov

(Alan, 8. 1. 2019 10:47)

Malé a stredné podniky pre svoj rozvoj dostatočne nevyužívajú dotácie z fondov EÚ. Pripadajú im totiž komplikované, a preto je doteraz využilo len 11% z nich.
Vyplýva to z analýzy v rámci Indexu očakávaní firiem ČSOB a šetrenie medzi 500 slovenskými firmami. O európske dotácie v minulosti požiadala iba každá zhruba desiata firma. Aj keď programy beží už dlhé roky a peňazí je v dotačných programoch dostatok, zástupcovia firiem bývajú podľa analýzy zaskočení častými zmenami pravidiel a ich zložitým výkladom. Aj preto sa mnohí obracajú na poradenské firmy. Polovica malých a stredných firiem sa európske dotácie pokúša získať sama.

Tento https://www.hracie-automaty.com/hry/star-joker-2 hrací automat Star Joker vám ponúkne množstvo skvelej zábavy aj hodnotných výhier. Vyhrať tu môžete dokonca aj obrovský progresívny jackpot. Automat neobsahuje žiadne spiny zadarmo, ale namiesto toho si môžete zahrať interaktívnu bonusovú hru s významnými násobiteľa výhier.

"Proces získania dotácií EÚ je zložitý a náročný, preto by sa firmy mali radšej spoľahnúť na profesionálov. Je to podobne ako s daňovým alebo právnym poradenstvom. Zákony sú zložité, často sa mení, a preto firmy využívajú profesionálni daňových poradcov či právnikov," uviedol riaditeľ ČSOB EÚ Centrum Jakub Tomaštík. Poradenstvo bánk pri vybavovaní európskych dotácií pritom zatiaľ využívajú len štyri percentá opýtaných firiem, väčšina sa obracia na poradenské firmy (41 percent).

Slovenský priemysel si mohol na prahu nového programovacieho obdobia 2014-20 podľa Tomaštík gratulovať, pretože v porovnaní s inými oblasťami podpory vyšiel ako víťaz. Vo svojom Operačnom programe Podnikanie a inovácie pre konkurencieschopnosť (OPPIK) získal o viac ako 1,2 mld. Eur prostriedkov ako v predchádzajúcom programovacom období 2007-2013. "Vzhľadom na to, že SR získala pre celé programovacie obdobie menej prostriedkov ako v přechozí sedmiletce, je nárast príspevku Únie o 38% na podporu slovenského priemyslu naozaj bezprecedentné! O to tragickejšie vyzerajú reálne čísla o stave čerpania týchto prostriedkov vo štvrtom roku programovacieho obdobia, "hovorí riaditeľ ČSOB EÚ Centrum.

Z českej pýchy česká hanba

Podľa oficiálnych štatistík bola k 7. 4. 2017 vydaná Rozhodnutie o poskytnutí dotácie len v objeme 15,6 mld. Sk z celkového balíka 117 mld. Sk (tj. Iba 13%). Ešte horšie je stav skutočne vyčerpaných dotácií na schválené projekty, ktorý dosiahol k rovnakému dátumu iba 0,56 mld. Sk (tj. Neuveriteľných 0,5% z celého operačného programu). "Naša výkonnosť v čerpaní EÚ fondov pre podnikateľov je veľmi slabá aj v porovnaní s našimi susedmi, čo má negatívny vplyv na konkurencieschopnosť slovenských podnikov. Na slovenskom majú rozdelené už 22%, v Maďarsku 36% a v Poľsku 52%," vysvetľuje Tomaštík.

A čo je podľa experta ČSOB hlavnou príčinou nečerpanie dotácií? V prvom rade sú to byrokratické požiadavky na povinné prílohy k žiadostiam o podporu zo strany českej vlády. Tieto požiadavky nie sú podľa Tomaštíkových slov požiadavkou Európskej komisie a v ostatných operačných programoch nie sú uplatňované. Príkladom je podrobný položkový rozpočet, projektová dokumentácia či stavebné povolenie. Vybavenie týchto príloh trvá mesiace, je veľmi nákladné a žiadatelia nemajú žiadnu istotu, že ich doložením podporu získajú.


Bujo

(Kan, 2. 1. 2019 11:03)

P. Mihalič tieto veci na nikoho nepíše on nemá problém to povedať nahlas a vôbec sa nazaoberá týmito kecami, to mu chce pravý písateľ obviniť a prišiť a smerovať ohovaračskú cestu. Ja by som povedal, že
píšu tu traja ľudia a práve takí na ktorých by ste nepovedali pretože ich považujete za slušných ľudí. Sú to ľudia , s ktorými sa stretávate a a j taký ktorý má už čo to odpísané ˇked písal ešte listy, pretože kedysi toto forum nebolo. Inač by to bolo listom anonymne adresované mestu, políciu a pod. Zriadením tohto fora ste tomuto pisateľovi ušetrili na poštovnom .

bože, bože

(laďko, 7. 12. 2018 22:23)

paráááda už len teraz nam dobre bude že ?

Re: bože, bože

(Hmm, 8. 12. 2018 8:42)

Tobi nebude nikda dobri. Jevko jevko...

Re: Re: bože, bože

(Neviem, 8. 12. 2018 18:13)

A to o kom je rec?

Re: Re: Re: bože, bože

(Human , 9. 12. 2018 19:39)

Bujo mihalic

všeho mix

(vševed, 9. 12. 2018 3:22)

Znate že kto tu furt vypisuje na každoho nezmysli ? Neee .... ??? No šak starj KANAĎAN, nas tu furt bere každoho ... do huby !!!

Verejné WC!!

(rudy, 4. 12. 2018 18:00)

Všimli stesi ako je otvorené-neotvorené Verejné WC v meste?? prac.doba od 8.00 -16.00 h..pani,čo tam akože pracuje,v tomto čase vykonáva inu pracovnu či činnosť v čase ood 8.00-10.00 ako koordinatorka upratovacej čaty!! potom do obeda tam nie je,lebo jej je zima a sedí aj na Mnv v kanceláriach,a o 15.30 už je doma!! pobera aj invalidný dochodok..ako je toto možné??!! za čo ju mesto platí??prečo zaberá 2 miesta,pričom poriadne nič nerobí,fláka sa,skrýva sa pomedzi bytovky aj s romkami,sedia na lavičkách a fajčia...ked je pondelok tak su v sekáči za Kamjanou,..su na to aj fotky..

Re: Verejné WC!!

(Vaska, 5. 12. 2018 20:43)

Zajacaňa

Re: Re: Verejné WC!!

(maria, 6. 12. 2018 13:07)

nova prednostkyna urjadu Hana zajacova

Re: Re: Re: Verejné WC!!

(rudy, 6. 12. 2018 18:45)

:)) len kto to konečne utne,to jej flákanie a drzu papuľu!!

Re: Re: Re: Re: Verejné WC!!

(Matus, 8. 12. 2018 17:31)

Raz po ni dostane taku lem ji blisne mizi očkami, po to ona pyskuje s každym

3 dni do MsZ

(PrekvapenyP , 3. 12. 2018 18:08)

Pozvánka zverejnená a materiál nie? Ak chce občan pripomienkovať, ako a čo vlastne môže.

Re: 3 dni do MsZ

(Santos, 4. 12. 2018 16:49)

Prečítal si program MSZ ? Ku ktorému bodu potrebuješ materiál ?
Prebuď sa !

Re: Re: 3 dni do MsZ

(Myslím, že sa mýliš , 5. 12. 2018 8:18)

Myslím, že sa mýliš a preto sa pýtam, prečo tá hrubosť na konci.
Každý občan predsa môže pripomienkovať materiál a v tomto prípade ide predsa aj o nominácie z radov neposlancov. To znamená, že môžeš predložiť svoj návrh ( aj cez svojho poslanca ) resp. pripomienkovať nomináciu, s ktorou sa nevieš stotožniť.
Kým však nemáš dostupný materiál, dovtedy sa pohybuješ len v domnienkach.

Re: Re: Re: 3 dni do MsZ

(výklad, 5. 12. 2018 9:45)

Na ustanovujúcom mestskom zastupiteľstve sa volia členovia jednotlivých komisií iba z radov poslancov a je na vzájomnej dohode poslancov a primátora,ako budú jednotlivé komisie obsadené poslancami. Následne na niektorom z ďalších zastupiteľstiev sa volia členovia komisií z radov občanov mesta, ktorí o to prejavia záujem.
Pozri si ustanovujúce MsZ v iných mestách, teraz je ich požehnane, a všade je ten program taký istý ako u nás - bez prejednávaných materiálov, len s programom rokovania, ktorý je daný zákonom o obecnom zriadení.