Choď na obsah Choď na menu
 


NOVÁ DISKUSIA

  Príspevky sa necenzurujú a ani bezdôvodne nevymazávajú ak sa držia témy /administrátor/.

 

Okres Medzilaborce zaradila vláda SR k najmenej rozvinutým okresom Slovenska. Príprava okresu na zaradenie do programu podpory NRO sa začala už v júli 2017, kedy sa splnomocnenec vlády stretol so zástupcami okresu s cieľom predstaviť im program podpory, oboznámiť ich s tvorbou akčného plánu a skoordinovať aktivity jednotlivých subjektov v okrese najmä v súvislosti s definovaním priorít regiónu.  

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán v rámci operačného programu Výskum a inovácie vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, zameranú na podporu mikro-, malých a stredných podnikov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb výhradne v najmenej rozvinutých okresoch.

Výška finančných prostriedkov zo zdrojov EÚ vyčlenených na uvedenú otvorenú výzvu je 10 000 000 eur. Viac informácií o výzve: https://www.opvai.sk/sk/vyzvy/mh-sr/dopytovo-orientovane-projekty/20122017_vyzva_opvai-mhdp2017331-14/ .

Čomu by sa okres a mesto Medzilaborce mali venovať? Aké projekty by sa mali presadiť? Ako využiť peniaze z eurofondov?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

MŠK SPARTAK

(Fanda , 14. 5. 2018 8:20)

Chlopci, dakujeme za vydertyj bod! Tak by ste mali hrati furt. S pokorou a nasadžiňom! Len tak dalej Spartak!

Re: MŠK SPARTAK

(Futbal, 14. 5. 2018 20:58)

En tak dalej

p.primator

(Anka, 2. 5. 2018 22:15)

A ešte by som chcela vedieť, či sú už znamé mená potenciálnych kandidátov na nového primatora Medzilaboriec

Re: p.primator

(Volič, 13. 5. 2018 21:33)

Doniesla sa mi informácia, že znovu chce kandidovať na post primátora náš bývalý exprimátor Ivanko Solej. Je to pravda? ...si naozaj myslí že má šancu?????

Re: Re: p.primator

(Julko, 13. 5. 2018 21:52)

No mysli! Spolu s Majkou, už kujú pitle!

Re: Re: Re: p.primator

(kr. brid, 14. 5. 2018 8:48)

Kupuje ciganske hlasy na dukelskych a zamočnickej...

Re: Re: Re: p.primator

(Vidim to takto, 14. 5. 2018 18:32)

Pokial je to pravda, volby aj vyhraju. Su tam skusenosti a kazdy ma svoju cielovu skupinu.
Maja oslovi vela zien a podnikatelov ( kazdy ma svojich zamestnacov ), robi pravne sluzby pre soc. odkazanych ( najvernejsi volici ) a Ivan ma stale vela skalnych priaznivcov a tiez skupinu seniorov ( najdisciplinovanejsi volici ).
Ak si pomyslime, ze ludia chcu zmenu a navyse sme este nemali na primatorskom stolci zenu, potom je ya vyhra viac ako pravdepodobna.
Tiez je tam zmes skusenosti z komunalnej politiky a kontaktov na siroku verejnost.
Popritom, ako sa sepka, tak to vyzera na stratu terajsieho p. primatora.
No ak terajsi p.primator neda dokopy ludi, co rozumeju tymto veciam a odvedu mu kampan, ocakavam v jeseni zmenu po volbach.
Chyba mi tam komunikacia, prezentacia a team ludi, ktory zabezpeci dostatok hlasov.
Tak uvidime. Kocky su hodene.

Vyhra

(MŠK SPARTAK, 14. 5. 2018 8:57)

Gratuluju chlopci. Dovho nebyv takij fotbal. Zobudili sme sa a ideme dalej! S takym muzstvom hrati a u nas 5 dorastenci parada! Mame perspektivu!!!

Re: Vyhra

(dorast, 14. 5. 2018 12:46)

podotykam že dorast hrav za 24hod. dva zapasy. Subotu doobida vyhrali u Gerlachovi a potim doma humenne, kalap dolov.

Tak predsa sa to da

(Iveta, 13. 5. 2018 9:16)

Prezeram si material na MsZ ( verejne dostupny ) a je tam dalsia skvela sprava a obcanov.
Je nou zriadenie Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti. FANTASTICKE !!!
Je to dalsi krok, ktorym sa vysoko skvalitnuje dostupnost zdravotnej starostlivoati k obcanom, co urcite ocenia hlavne seniori.
Som rada, ze nase mesto po uvodnom zastabilizovani ( dlhy a pod. ) a naslednej dokumentovani ( projekty ) zne uspechy tvrdej prace.
Dakujem v mene obcanov mesta a tiez sirokeho okolia. Vrucna vdaka.

Futbal

(Vasiľ, 15. 4. 2018 19:07)

Vecej na futbal neidu ... je to hanba .. take slabé mužstvo isi nebylo ... Viťo je nedotknutelnyj a výsledky nula .. najlipsij hráča tarcu striedať a posili sa bojit ... hanba ... pán primátor nech sa prizerá tiež ... hanba a mozete si tu písať neviem čo ... výhovorky .. tréner je zodpovedný a ten koncil 10 krát .... Budíček

Re: Futbal

(michal, 15. 4. 2018 21:16)

O chvíľu budeme svedkami divadiel, že sa super bude uhínat nech vyhrame aby sme opät raz zachranili 4. ligu s dedinami .. tak ako nedavno pisal p. Cepko ... sebareflexia tu nefunguje ... dnes divaci v 80 minúte odchádzali a aj ja s nimi lebo to sa nedalo pozerať .. kde konca mestské peniaze ? ani nechcem vedieť

Re: Futbal

(Barca, 17. 4. 2018 17:05)

Taky jak Ty isto chybaty nebudut :-)

Re: Re: Futbal

(Gol, 3. 5. 2018 9:43)

Nejako mi chybaju slova chvali na futbal. Chlapci otocili kartu, zacali naplno bodovat aaaa ... Nedockali sa ani pochvali od pseudofanusikov :-(

Re: Re: Re: Futbal

(Ak sa nepaci, iny sport. Kazdy si najde svoje., 8. 5. 2018 17:00)

Desiatky turistov vyrazili z Kalinova a Čertižného na Duklu

Obe trasy vedú štátnou hranicou.

KALINOV, ČERTIŽNÉ. Peší prechod Nízkych Beskýd z Kalinova a Čertižného na Duklu absolvuje v utorok spolu 48 turistov.

Ide už o 38. ročník akcie, ktorá sa na severovýchode Slovenska realizuje v súvislosti s ukončením druhej svetovej vojny, informoval predseda Klubu slovenských turistov Beskyd Svidník Michal Hajduk.

Vyrážalo sa z dvoch miest.

Prvá trasa vedie z Kalinova cez Haburské rašelinisko, Kameň, Čertižské sedlo, Kút až na Duklu. Je dlhá 35 kilometrov, prevýšenie predstavuje 850 metrov.

Druhá sa začína v Čertižnom a na tú prvú sa napája v štvrtom orientačnom bode. Jej dĺžka je 16 kilometrov, prevýšenie 300 metrov.

Obe vedú štátnou hranicou.

"Dve trasy sme vymysleli preto, lebo na pochode sa zúčastňuje aj turistický oddiel mládeže," vysvetlil Hajduk s tým, že tak chceli vyjsť v ústrety všetkým účastníkom.

Prvá oslobodená obec

Ako ďalej uviedol, prechod realizujú na počesť prvej oslobodenej obce v bývalom Československu, ktorou je práve Kalinov.

Počet turistov sa podľa jeho ďalších slov každým rokom zvyšuje.

"Dnes máme dokonca aj zahraničných účastníkov z Českej republiky. Prišli na návštevu a prihlásili sa aj na pochod," spomenul s tým, že ostatní pochádzajú zo Stropkova, Medzilaboriec a okolia.

Ukončenie celej akcie je naplánované v popoludňajších hodinách vo Vyšnom Komárniku, kde na turistov čaká občerstvenie v podobe guláša.

Akciu spomínaný klub organizuje v spolupráci s mestom Svidník.

Re: Re: Re: Re: Futbal

(???, 8. 5. 2018 21:00)

Jak hrali v nedilu nasi hvizdy?

1.máj

(Anka, 2. 5. 2018 22:12)

Zdravím, chcela by som sa opytať, ako prebiehali oslavy 1.mája v Medzilaborciach. Som na dlhodobej služobnej ceste v Budapešti a tu oslavy boli nádherné, plné spevu, tanca, hudby a bohatého občerstvenia

MŠK SPARTAK

(Futbal, 27. 4. 2018 19:00)

Chcel by som sa vyjadriť ku kritike ktora pada na futbal v Medzilaborciach. Chcem len napísať jednu dôležitú vec! Skúste mili fanušikovia trocha podporit a povzbudit hracov a trenera. Nie len kritizovat. Ak vas futbal nezaujima nechodte tam! Hraci sa snazia a robia co je v ich silach, je to amatersky sport a popri pracach a rodinach sa sklaniam pred hracmi a p.trenerom klobuk dole. Mozno by bolo na mieste vrazit do futbalu a do jeho celkoveho rozvoja. Ak vie mesto vrazat peniaze do ciest a rekonstrukcii urcite ma financie aj na futbal, ktory ludia miluju a hlavne nase male deti. Pre nich je pan Lukacik velkym vzorom ktory je srdcom na spravnom mieste.

Re: MŠK SPARTAK

(Tri body, 29. 4. 2018 9:23)

Blahozelam k vitazstvu

Kamerovy system

(Jaja, 28. 4. 2018 20:46)

Poprosim, je mozne napisat, ktore ulice, miesta su v meste Medzilaborce monitorovane kamerovym systemom?